Вибори Президента України, що необхідно знати виборцю?

Дата: 15.02.2019 15:50

Фото без опису31 грудня 2018 року стартувала виборча кампанія. З цього ж дня і почалася офіційна реєстрація кандидатів у Центральній виборчій комісії.

В якому хронологічному порядку відбувається виборчий процес?

31 грудня 2018 року -  початок виборчої кампанії.

31 грудня – 3 лютого – висування кандидатів на пост президента України, реєстрація.

До 8 лютого (включно) – закінчення реєстрації кандидатів на пост президента.

До 8 березня (включно) – кандидати можуть зняти кандидатуру. Також можна дізнатися перелік кандидатів у президенти.

30 березня 2019 року – день тиші. Передвиборча агітація закінчується опівночі останньої п’ятниці перед  голосуванням.

31 березня з 08:00 до 20:00 – проведення голосування. На закордонних дільницях – згідно з місцевим часом.

До 10 квітня – оголошення результатів.

У разі, якщо у першому ніхто з кандидатів не набере абсолютної більшості голосів (50% + 1) буде призначено другий тур виборів.

19 квітня – передвиборчі дебати.

20 квітня – день тиші.

21 квітня 2019 – день проведення голосування. З 8:00 до 20:00. На закордонних дільницях – згідно з місцевим часом.

До 1 травня – Оголошення Центральною виборчою комісією результатів.

Чи можуть власники ID карток проголосувати на виборах президента 2019?

Цей документ є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях та надає право голосу на виборах Президента України особам, яким на день виборів виповнилося 18 років. Відтак, власники ID-карт жодним чином не можуть бути обмежені в праві голосу на майбутніх виборах Президента України.

Чи можливо проголосувати не за місцем прописки?

Для цього необхідно подати до Держреєстру виборців заяву, у якій вказується:

1. прізвище, ім’я, по батькові,
  2. дата, місце народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності такої інформації),
  3. виборча адреса,
  4. мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування,

адреса, де особа перебуватиме в день виборів,

1. номер виборчої дільниці, яку особа просить визначити місцем голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності).

Крім того, до заяви додаються документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (довідка з роботи, навчання, тощо).

При поданні заяви необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення військовослужбовця або військовий квиток).

Прийом заяв розпочався 31 грудня, а закінчиться 25 березня. Подати заяву слід не пізніше, ніж за п’ять днів до виборів.

У тому випадку, якщо вибори пройдуть у два тури, після першого туру потрібно буде подати заяву заново.

За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Семенівського бюро правової допомоги за адресою: вул. Незалежності, 34; тел.: (05341) 91-2-43.