Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Звільнення за власним бажанням. Як не відпрацьовувати 2 тижні та звільнитись у бажаний день?

Дата: 23.01.2020 09:56
Кількість переглядів: 741

Фото без опису

Такими питанням переймаються більшість осіб, які звертаються за юридичною консультацією з приводу припинення трудових відносин з роботодавцем.

У кожного з нас хоча б раз у житті виникає необхідність припинення трудових відносин, яка викликана певними життєвими обставинами. Якщо припинення трудових відносин відбувається з ініціативи робітника, то першочергово постає питання: як не відпрацьовувати 2 тижні та одразу звільнитись.

Чинне трудове законодавство не містить обов’язку працівника щодо відпрацювання терміном у 2 тижні перед звільненням.

Відповідно до ч.1 ст. 38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Тобто законодавець покладає на працівника обов’язок заздалегідь повідомити роботодавця про свій намір, чим дає можливість останньому з високою вірогідністю знайти заміну на вакантну посаду.

Чи можна звільнитись у день подачі заяви про звільнення?

Так, можна. Тут знов на допомогу приходить ч.1 ст. 38 КЗпП України, яка встановлює виключні випадки, коли власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник, а саме:

  • у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання;
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
  • догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин.

Для того, щоб звільнитись у бажаний строк, замало в заяві про звільнення зазначити поважну обставину передбачену ч.1 ст. 38 КЗпП України. Будь-який з зазначених випадків повинен бути документально підтверджений.

Чи можна не виходити на роботу протягом двох тижнів з моменту подання заяви про звільнення за власним бажанням?

Ні, не можна! Протягом двох тижнів з моменту подачі заяви про звільнення працівник зобов’язаний виконувати покладені на нього трудові обов’язки та виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку. Тобто виконувати роботу та бути присутнім на рабочому місці, як за звичайних умов. Прогул (в тому числі відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин буде мати певні правові наслідки.

Що робити, якщо роботодавець або уповноважений ним орган не приймає заяву про звільнення?

Такі випадки звісно трапляються, а тому слід заяву про звільнення відправити на юридичну адресу роботодавця за допомогою поштового зв’язку рекомендованим листом. З моменту, як роботодавець отримав заяву про звільнення, вона вважається врученою, а з наступного дня відраховуємо 14 календарних днів і вважаємось звільненими з точки зору законодавства.

Відділ “Семенівське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою:смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341) 91-2-43.

Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00  без перерви.  Субота, неділя — вихідний.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора