День бабака в Україні

Дата: 02.02.2021 08:42

День бабака в Україні-02 лютогоФото без опису

З давніх-давен українці стежили за поведінкою тварин у період настання весни. За народними спостереженнями, бабак прокидався від зимової сплячки на день Явдохи, 14 березня. Вийшовши з нори і тричі просвистівши, він знову перевертався на інший бік і спав до Благовіщення.

У нашій країні теж є свої улюбленці – провісники погоди. Це харківський Тимко і львівська Маруся. Українці люблять передбачення, а тому в День бабака не обмежуються лише прогнозом погоди. Наприклад, в минулі роки розбуджену тварину, що вилізла спросоння з нори, запитували про безвіз, коливаннях курсу долара, будівництво підприємств і на інші актуальні теми.

Багато людей чекають і сподіваються на якнайшвидшого потепління. Але з іншого боку, прихід аномально ранньої весни згодом може відгукнутися квітневим похолоданням і навіть снігом. А тому природу квапити не варто, і кожен сезон має розпочинатися вчасно.