Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Врегулювання конфлікту інтересів

Дата: 02.04.2021 11:45
Кількість переглядів: 350

18 березня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» №1258-IX.

?Що це означає для місцевого самоврядування?

? Тепер сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради публічно повідомляє про конфлікт інтересів, який виник під час участі у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо), відповідному колегіальному органу та не бере участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідним колегіальним органом.

? Якщо неучасть вищезазначених осіб у прийнятті рішення призведе до втрати повноважності відповідної ради, іншого колегіального органу, особи, у яких наявний конфлікт інтересів, беруть участь у прийнятті радою, іншим колегіальним органом рішення, за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.

? Окрім того, якщо повідомлення про конфлікт інтересів здійснено на засіданні ради, іншого колегіального органу, інформація про таке повідомлення обов’язково повинна бути внесена до протоколу засідання ради, іншого колегіального органу.

Алгоритм дій цих осіб в умовах конфлікту інтересів під час засідання колегіального органу виглядає таким чином:

1?? самостійно публічно повідомити про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу (інформація про таке повідомлення обов’язково вноситься до протоколу засідання колегіального органу);

2?? не брати участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішення колегіальним органом.

Інакше бездіяльність такої особи може бути кваліфікована за ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Єдиний виняток із цього правила: вказана особа може брати участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішення колегіальним органом, якщо її неучасть призведе до втрати повноважності відповідного колегіального органу (саме органу - не сесії абощо).

#ULEAD #ULEADwithEurope #ащобвизнали

ULEAD з Європою / ULEAD with Europe ULEAD Полтавський регіональний офісФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора