Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів

Дата: 09.04.2021 11:16

Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів відзначається 11 квітня за ініціативою ООН.

11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти нацистів, і вийшли на волю.Фото без опису Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття нацистських катівень.

Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 000 чоловік були в’язнями Бухенвальду. Спочатку це були німецькі політв’язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів – громадяни колишнього Радянського Союзу.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.

Схиляємо голови у скорботі за невинними жертвами.