Огляд-конкурс на підтвердження звання "народний"

Дата: 24.05.2021 16:10

Фото без опису21 травня у громаді відбулася непересічна подія - проведено атестацію аматорських колективів в рамках обласного огляду-конкурсу народної творчості «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля». Цей огляд проводиться серед колективів художньої самодіяльності сільських клубних закладів, що мають звання «народний» чи «зразковий», раз на три роки з метою його підтвердження. Цьогоріч атестації підлягали такі колективи: народний аматорський вокальний ансамбль «Рідна пісня» викладачів Семенівської дитячої мистецької школи, народний аматорський театральний колектив «Весела сімейка» (керівник Валентина Єлагіна), Василівський зразковий аматорський духовий оркестр (керівник Анатолій Притула), зразковий аматорський духовий оркестр «Квітограй» (керівник Борис Долина), народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Криниця» (Лідія Деркач), народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Журавка» (Ганна Донець), народна аматорська кіностудія «Веселка» (Анатолій Махно), народний аматорський вокальний ансамбль «Подоляни» (Станіслав Стрижиус), народний аматорський гурт «Резонанс» (Заслужений працівник культури України Вадим Феніч), зразковий аматорський хореографічний колектив «Фурор» (Олена Перлова). Артисти демонстрували свої творчі здобутки на сцені Паніванівського сільського будинку культури та Очеретуватського сільського клубу. Журі у складі Дмитра Соколова - директора Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, члена Національної всеукраїнської музичної спілки, співака і музиканта, Ірини Удовиченко - директорки Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, Наталії Сулаєвої - декана психолого-педагогічного факультету Полтавського державного педагогічного університету ім..В.Г.Короленка, докторки педагогічних наук, доцентки, професорки кафедри музики, заслуженої артистки України, надало фахову оцінку виступам колективів, які впевнено та захоплююче виконали цікаві твори з власних репертуарів. Дмитро Соколов зазначив, що Семенівщина відкриває обласний огляд, демонструючи значний рівень виконавської майстерності, артистизму, різноманітність репертуару, якісну сценографію та естетику зовнішнього вигляду артистів. Ірина Удовиченко відмітила, що цей захід став справжнім святом, адже карантинні обмеження призупинили культурні події на рівні громад на майже рік. Глядачі в черговий раз мали змогу насолодитися високохудожнім аматорським мистецтвом та отримали позитивний заряд емоцій від зустрічі. Тож у підсумку атестаційна комісія відзначила високий рівень підготовки усіх колективів та підтвердила їх звання. Вітаємо усі народні колективи Семенівської громади!