ДІТИ – ЗАРУЧНИКИ СИТУАЦІЇ В СІМ’Ї!
ДІТИ – ЗАРУЧНИКИ СИТУАЦІЇ В СІМ’Ї!
З метою привернення уваги суспільства до проблеми насильства в сім’ї, щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить Міжнародна акція «16 днів проти гендерно - обумовленого насильства.
Тема насильства стає дедалі актуальнішою у сучасних реаліях. Домашнє насильство, в тому числі над дітьми - це проблема про яку мало говорять. Сімейні взаємовідносини – найперші та найміцніші соціальні стосунки, які безпосередньо впливають на майбутнє дитини, її відчуття безпеки та благополуччя. Однак не всім дітям пощастило зростати в сім’ях, де панує любов, взаєморозуміння та повага, зокрема повага до честі й гідності дитини. Діти можуть бути як прямими жертвами насильства, так і свідками насильства над іншими членами сім’ї, що так само є насильницькою подією, оскільки діти часто не можуть обирати – бачити це, брати участь у цьому або ні. Крім того, діти не завжди розуміють, що саме зараз відбувається насильство, оскільки в сім’ї насильство стає нормою. І навіть якщо агресія не спрямована безпосередньо на дитину, і від насильства страждає хтось із членів сім’ї, то дитина, будучи свідком цього, автоматично стає жертвою насильства.
Кожні батьки вважають, що з ними такого не трапиться: вони не кричатимуть на своїх дітей, не сваритимуть, і точно не застосують проти них сили. Проте життєві ситуації бувають різними. Мимоволі ви втрачаєте над собою контроль, та емоції беруть верх. Жорстоке поводження з дітьми і нехтування їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, а наслідками завжди несуть серйозний вплив на здоров’я, розвиток та соціалізацію дитини.
Жорстоке поводження з дитиною – будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною, зокрема домашнього насильства, а також будь-які незаконні угоди стосовно дитини, зокрема вербування, переміщення, переховування, передача або одержання дитини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини ( стаття 1 Закону України «Про охорону дитинства»).
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про охорону дитинства» кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Саме повсякденна атмосфера в сім’ї є підґрунтям для становлення особистості дитини. Тож, шановні батьки або ж інші законні представники дітей, пам’ятайте про наявність у дітей прав та про те, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація є неприпустимі.
Діти – це особистості, хоча ще й маленькі. Потрібно не тільки любити, але й поважати їх. Від того, який стиль виховання обирають батьки залежить доля кожної дитини.
Пам’ятаймо, коли ми мовчимо про насильство над дитиною, ми не тільки руйнуємо її майбутнє, ми свідомо ставимо життя й здоров’я дитини під загрозу.
Служба у справах дітей
Семенівської селищної ради