ПРО ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ У ЗАПИТАННЯХ ТА ВІДПОВІДЯХ

Дата: 03.12.2021 12:49

ПРО ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ У ЗАПИТАННЯХ ТА ВІДПОВІДЯХ

ЯКІ УМОВИ ПРИЙНЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ?

На військову службу за контрактом приймаються громадяни України віком від 18 до 40 років (під час особливого періоду до 60 років), які придатні до військової служби за медичними показниками; не мають судимостей; пройшли професійно-психологічний відбір.

ЯКІ ВСТАНОВЛЮЮТЬСЯ СТРОКИ ПРИ ПІДПИСАННІ КОНТРАКТУ?

Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, встановлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

- з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу – строком на 3 роки;

- з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;

ХТО МАЄ ПРАВО ПІДПИСАТИ КОНТРАКТ НА 6 МІСЯЦІВ ?

Військовослужбовці строкової військової служби які вислужили 17 місяців (11 місяців з вищою освітою) та військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнені з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію мають право заключати контракт строком на 6 місяців. (У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково).

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ УКЛАДАННЯ ПЕРШОГО КОНТРАКТУ ?

Громадяни, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом подають до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку заяву з проханням щодо прийняття на військову службу за контрактом, проходять військову лікарську комісію, психологічне тестування та збирають нескладний пакет документів (автобіографію, характеристику, копію паспорта, копію ідентифікаційного номера фізичної особи платника податків, копію військового квитка, копію документів про освіту та трудову діяльність, копію документів про сімейний стан, письмову згоду на проведення спеціальної перевірки)

Спеціалісти відділів або районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки направляють кандидата до обраної ним військової частини на співбесіду для отримання від командира військової частини письмової згоди щодо можливості подальшого прийняття кандидата на військову службу за контрактом.

Після оформлення працівниками РТЦК та СП (відділами) особової справи кандидата направляють до навчального центру для проходження курсу навчання за військово-обліковою спеціальністю, по закінченню якого кандидат прибуває до визначеної раніше військової частини для подальшого проходження військової служби за контрактом.

ЯКУ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ ОТРИМУВАТИМЕ ВІЙСЬКОВИЙ?

Грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації та становить від 10 200 грн. на місяць. Додатково щорічно виплачується матеріальна допомога на соціально-побутові потреби та матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового утримання.

ЯКІ ПІЛЬГИ ТА ПЕРЕВАГИ ПЕРЕДБАЧАЄ ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ?

За контрактом передбачає наявність стабільної заробітної плати, соціального пакету, всіляких пільг, грошових компенсацій та заохочень: речове забезпечення відповідно до установлених норм; безкоштовна медична допомога військовослужбовцю та членам його сім’ї; право на санаторно-курортне лікування; щорічна відпустка від 30 до 45 календарних днів зі збереженням грошового, матеріального забезпечення; можливість отримання безкоштовного житла за рахунок держави; можливість отримання первинного офіцерського звання; можливість отримання вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» у ВВНЗ за рахунок держави без відриву від служби тощо, вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою років.

Інформує Третій відділ Кременчуцького районного ТЦК та СП