Нові правила реєстрації місця проживання

Дата: 06.12.2021 13:58

З 1 грудня 2021 року набрав чинності Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» (прийнятий Верховною Радою України 05.11.2021 року).

Серед основних нововведень:

-скасування процедури проставлення штампу до паспорта у формі книжечки;( реєстрація проводиться лише шляхом внесення цих відомостей до реєстру ТГ: лише за наявності відомостей про нерухоме майно в ЕДРРП.

- запроваджено процедуру декларування місця проживання (перебування);

- збільшено плату за реєстрацію/декларування місця проживання (перебування);

- запроваджено можливість для мешканців ТОТ зареєструвати/задекларувати друге місце проживання (перебування) на підконтрольній уряду України території;

- розмежовано правовідносини реєстрації/декларування місця проживання (перебування) і майнові правовідносини щодо житлової нерухомості;

- розширено електронний обмін інформацією між органами влади, зокрема для спрощення доступу громадян до публічних послуг.

Закон також розширює способи звернення за послугами. Змінити місце проживання можна буде відвідавши орган реєстрації або ЦНАП, а також замовивши таку послугу онлайн через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Крім того, зроблено акцент  на положеннях чинного законодавства, які регулюють реєстрацію/зняття з реєстрації:

• дітей віком від 14 до 18 років;

• дітей-сиріт;

• дітей, в яких один з батьків іноземець;

• іноземців тощо.

• Нагадуємо, що детальну консультацію спеціаліста  з реєстрації місця проживання можна отримати:
    • Безпосередньо у   ЦНАП Семенівської селищної ради (каб. 101) з понеділка по четвер з 8.00 до 16.00 год  у  п’ятницю з 8.00 до 15.00год,  Обідня перерва з 12.00 до 13.00 ;
    • за номером телефону: 097-92-00-509;
    • шляхом звернення на електронну адресу cnap-semenivka-sr@ukr.net