Відділ житлово-комунального господарства, цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Семенівської селищної ради інформує

Дата: 23.12.2021 08:48

Пам'ятка населенню по укриттю у захисних спорудах цивільного захисту |  Петропавлівська селищна радаДії при укритті в захисних спорудах

Заповнення захисної споруди проводиться за сигналами цивільного захисту "Повітряна тривога", "Радіаційна небезпека" і "Хімічна тривога". Закриття захисно-герметичних і герметичних дверей сховища здійснюється по команді керівника підприємства або, не чекаючи команди, після заповнення споруди до встановленої місткості  за рішенням командира формування з обслуговування споруди. Заповнення споруди може тривати способом шлюзування і після його закриття. Ті, що укриваються прибувають в захисну споруду із засобами індивідуального захисту. Особовий склад формувань цивільного захисту також повинен мати при собі покладені, згідно табелю, засоби радіаційної і хімічної розвідки, зв'язку, медичне і інше майно. В умовах переповнювання захисної споруди ті, що укриваються можуть розміщуватися також в проходах і тамбурах. У захисній споруді щодня проводиться дворазове прибирання приміщень силами тих, хто там укрився, за розпорядженням старших груп. Обслуговування устаткування і прибирання технічних приміщень здійснюється особовим складом формування з обслуговування захисної споруди. Сповіщення тих, хто укрився в споруді про обстановку зовні, про сигнали, що надходять і розпорядження здійснюється командиром формування по обслуговуванню захисної споруди або безпосередньо штабом з ліквідації надзвичайної ситуації об'єкту по радіотрансляційній мережі.

Ті, що укриваються в захисних спорудах

ЗОБОВ'ЯЗАНІ: - швидко і без метушні зайняти вказані місця у приміщенні; - виконувати правила внутрішнього розпорядку, усі розпорядження особового складу формування з обслуговування захисної споруди; - дотримуватися спокою, припиняти випадки паніки і порушення громадського порядку, залишатися на своїх місцях у разі вимкнення освітлення; - підтримувати чистоту і порядок в приміщеннях; - тримати в готовності засоби індивідуального захисту; - за розпорядженням командира формування виконувати роботу по поданню повітря в сховище за допомогою електровентилятора з ручним приводом; - надати допомогу формуванню по обслуговуванню захисної споруди при ліквідації аварій і усуненні ушкоджень інженерно-технічного устаткування; - дотримуватися правил техніки безпеки

Тим, хто укривається в захисних спорудах

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: - палити і вживати спиртні напої; - приводити (приносити) в сховище домашніх тварин (собак, кішок та ін.); - приносити легкозаймисті, вибухонебезпечні і такі, що мають сильний, специфічний запах речовини, а також громіздкі речі; - шуміти, голосно розмовляти, ходити по споруді без особливої потреби, відкривати двері і виходити із споруди; - включати радіоприймачі, магнітофони і інші радіозасоби; - застосовувати джерела освітлення з відкритим вогнем (гасові лампи, свічки, карбідні ліхтарі та ін.). Вказані джерела освітлення застосовуються тільки по дозволу командира ланки по обслуговуванню захисної споруди на короткий час у разі крайньої необхідності - при проведенні аварійних робіт, наданні допомоги постраждалим та ін. Якщо в зовнішньому повітрі не виявлені отруйні речовини (і відсутні відомості про наявність бактеріальних засобів), то повітрообмін в споруді тимчасово здійснюється за рахунок природної вентиляції, для чого відкриваються люк (двері) аварійного виходу і дверей входуПри виникненні пожежі в захисній споруді: - за допомогою засобів пожежогасіння пожежа ліквідовується або ізолюється в межах приміщення .