Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

На Полтавщині встановлені межі територій для 14 об’єктів ПЗФ

Дата: 11.01.2022 11:48
Кількість переглядів: 165

Фото без опису На Полтавщині встановлені межі територій для 14 об’єктів ПЗФ

Торік для 14 об’єктів природно-заповідного фонду розроблені й затверджені проєкти землеустрою щодо організації та встановлення меж територій.

«Така документація потрібна. У ній визначені місце розташування й розміри земельних ділянок, їхні власники й користувачі, безпосередньо межі територій ПЗФ, режим використання й охорони площ. Закріплення на місцевості меж об’єктів ПЗФ запобігає порушенню вимог заповідного режиму, завдяки наявній такій документації, наприклад, можна захистити об’єкт від незаконної приватизації чи розорювання. Загалом мета проведення цієї роботи – охорона довкілля. Старт їй у 2021 році дали, надалі плануємо продовжити», – розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Встановлені межі територій таких об’єктів ПЗФ місцевого значення: ландшафтних заказників «Псільський», «Заплава Псла», «Пашене», «Маячківський», «Хорішки», «Монастирище», «Новосанжарський», ботанічних заказників «Котове» і «Гадяцький Бір», гідрологічного заказника «Сторожовий», лісового заказника «Іскрівський», заповідного урочища «Куквин», ботанічної пам’ятки природи «Морозівська дача», регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні».

«Останній об’єкт також має стратегічну документацію, необхідну для ефективної роботи, – проєкт організації території. Минулого року він розроблений і затверджений для «Кременчуцьких плавнів». Створений для приведення у відповідність зонування парку, оптимізації використання природних ресурсів на його території, розвитку рекреації та зеленого туризму, визначення й обґрунтування заходів, які передбачається здійснити щодо провадження діяльності. Завершена підготовка такої ж документації для РЛП «Диканський», винесемо її на затвердження на наступну сесію обласної ради, – додав Євген Греков. – Розвиток і збереження територій природно-заповідного фонду – одне із завдань, визначених у Стратегії розвитку Полтавщини до 2027 року. Деталізуємо перелік заходів у цій сфері у проєкті регіональної програми «Довкілля – 2027», який теж винесемо на розгляд депутатського корпусу».

Інформує: Полтавська ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора