Не давайте ворогу інформації. Що не можна постити в соцмережах?

Дата: 24.03.2022 14:59

Центр протидії дезінформації при РНБО України спільно з командуванням Збройних сил України звертається до медіаспільноти та цивільного населення з проханням максимально обмежити:

• висвітлення персональних даних, світлин, що містять обличчя військових;
  • фіксування геолокаційної, візуальної прив’язки до місць виконання ними завдань;
  • фото- та відеофіксації, поширення у ЗМІ територіальної прив’язки бомбосховищ (місць укриття цивільного населення).

Водіям забороняється фото- та відеозйомка:

• доріг загального користування;
  • об'єктів загального призначення;
  • об'єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень;
  • розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони.

Перевіряйте інформацію перед тим, як її озвучувати/описувати.  Не дезінформуйте заголовками. Інформацію викладайте чітко та стисло.

Працюймо на совість і на державу, а не проти неї. Ми всі зараз — єдине військо. Не давайте ворогу інформації. Що не можна постити в соцмережах?

Якщо ви не хочете допомагати ворогу знищувати наші села й міста, будьте обережні в інформаційному просторі. Збережіть цей допис та поділіться з близькими.

У соціальних мережах категорично заборонено публікувати:

1. Фото та відео місцевості, де щойно відбувся обстріл/упав снаряд/влучила ракета
  2. Роботу української ППО та артилерії.
  3. Точні адреси та координати місць бойових дій
  4. Фото та відео з розпізнавальними знаками. Наприклад, таблички з назвами вулиць, станціями метро, автобусними зупинками, магазинами та супермаркетами, заводами й підприємствами.

Якщо ви побачили окупантів чи ворожу техніку та змогли сфотографувати, передайте інформацію в ЗСУ.

Для цього потрібно надіслати свої кадри з детальним описом та геолокацією в чатбот єВорог у Telegram https://t.me/evorog_bot

Беріть цифрову зброю до рук. Кожне повідомлення в чатбот - крок до тотального знищення окупантів. Знешкодимо ворога разом!

Джерело: Центр протидії дезінформації