Правовий урок для учнів Семенівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1

Дата: 14.10.2022 16:00

14 жовтня 2022 року головним юристом сектору «Семенівське бюро правової допомоги» Оленою Зайченко проведено правовий онлайн урок для учнів 6 класу Семенівського закладу загальної середньої освіти № 1 на тему «Кібербулінг в освітньому середовищі».

Олена Зайченко розповіла учням що таке кібербулінг та яка відповідальність чекає на кривдника.

Кібербулінг – це один із різновидів булінгу (цькування), що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Наприклад надсилання образливих повідомлень або погроз через месенджери, поширення неправдивих чуток про особу в соціальних мережах, тощо.

Типи кібербулінгу:

• перепалка (флеймінг) - обмін короткими гнівними та запальними репліками між учасниками з використанням комунікаційних технологій ;

• нападки (домагання) – регулярні висловлювання образливого характеру на адресу жертви, що перевантажують персональні канали комунікації;

• наклеп - поширення неправдивої, принизливої інформації;

• самозванство - використання особистих даних жертви (логіни, паролі до акаунтів в мережах, блогах) з метою здійснення від її імені негативної комунікації;

• публічне розголошення особистої інформації - поширення особистої інформації, наприклад шляхом публікування інтимних фотографій, фінансової інформації, роду діяльності з метою образи чи шантажу;

• ошуканство - виманювання конфіденційної особистої інформації для власних цілей або передачі іншим особам;

• відчуження (острокізм, ізоляція)- он-лайн відчуження в будь-яких типах середовищ, де використовується захист паролями, формується список небажаної пошти або список друзів;

• кіберпереслідування - приховане вистежування жертви для скоєння нападу, побиття, зґвалтування;

• хепіслепінг – реальні напади, які знімаються на відео для розміщення в Інтернеті, що можуть привести до летальних наслідків;

• онлайн-грумінг – побудова в мережі інтернет дорослим або групою дорослих осіб довірливих стосунків із дитиною (підлітком) із метою отримання її інтимних фото/відео та подальшим її шантажуванням про розповсюдження цих фото, наприклад для отримання грошей, більш інтимних зображень чи навіть примушування до особистих зустрічей.

Крім того, юристка пояснила як отримати безоплатну правову допомогу та те, що діти є окремою категорією осіб, що мають право на допомогу.

Сектор “Семенівське бюро правової допомоги” відділу надання безоплатної правової допомоги Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341)91243.