Як діяти  у випадку вимкнення електроенергії

Дата: 16.11.2022 13:48

Як діяти  у випадку вимкнення електроенергії

Рашисти цинічно обстрілює критичну інфраструктуру України, намагаючись залишити нас без води, світла, електроенергії та надалі і тепла.  Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки  розробив спеціальні рекомендації, як діяти в такому випадку.

Отже:

Якщо ви опинились на вулиці і біля вас обірвало лінії:

У жодному випадку не торкайтесь проводів та не намагайтеся їх полагодити!

Якщо провід обірвався та впав поблизу, негайно вийдіть із зони ураження струмом дрібними кроками або стрибками (тримаючи ступні ніг разом), аби уникнути ураження струмом.

Якщо ви побачили обірваний дріт лінії електропередач, не підходьте до нього ближче, ніж на 8 м та повідомте диспетчера ремонтно- експлуатаційного управління або обленерго (телефони диспетчерів вказані на розподільчих щитах, силових шафах, трансформаторних підстанціях).

Знайдіть найближче укриття або ж прямуйте додому.

Якщо ви знаходитесь вдома і у вас вимкнулась електроенергія:

Аби уникнути пошкодження електроприладів через перепади напруги, вимкніть їх з розеток.

Не користуйтесь газовими плитами для обігріву, адже є небезпека отруїтись чадним газом.

Якщо у вас є сусіди похилого віку, провідайте їх та дізнайтесь, чи не потрібна їм якась допомога.

Стежте за офіційними повідомленнями, якщо ж мобільна мережа не працює, знайдіть радіо на батарейках.

Якщо ви користуєтесь генератором, встановіть його поза межами приміщення та подалі від вікон.

Окрім того, потрібно завжди вдома мати: радіоприймач та ліхтарики на батарейках; запас сірників, свічок та сухого спирту; заряджений павербанк; тижневий запас питної води та консервів або сублімованої їжі; аптечку, у т.ч. особисті ліки мінімум на 1 тиждень.