18 листопада по всій території України очікується на дорогах ожеледиця

Дата: 18.11.2022 08:15

За інформацією Українського гідрометеорологічного центру 18 листопада по всій території України очікується на дорогах ожеледиця (1 рівень небезпечності - жовтий).

Тому, просимо вас бути обережними та дотримуватися правил безпеки під час ускладнення погодніх умов.

Якщо все ж вам не обійтись завтра без автомобіля, не створюйте затори та подбайте про паркування!

ПОРАДИ ВОДІЯМ:

Дотримуйтесь швидкісного режиму та дистанції.

Відмовтеся від ризикованих маневрувань, які за несприятливих погодних умов можуть призвести до аварійних ситуацій.

При наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму,

вмикайте габаритні вогні або протитуманні ліхтарі.

За умов погіршення погоди через випадіння снігу та ожеледицю НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ автотранспорт із літньою ґумою.

ПОРАДИ ПІШОХОДАМ:

Ходіть неквапливо.

Розслабте злегка ноги і трохи зігніть їх у колінах. Ступайте на всю підошву.

Намагайтеся не тримати руки в кишенях, оскільки це збільшує ризики падіння, важкі травми, переломи і струси мозку.

Розмахуйте руками лише в такт ходьби. У такий спосіб ви зможете утримати рівновагу.

При порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю намагайтеся швидко присісти. Це найбільш ефективний спосіб утриматися на ногах.

Якщо ви розумієте, що падіння неможливо уникнути, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі спробуйте перекотитись. Удар, що буде спрямований на тіло, зменшить силу.

Будьте уважними на тротуарі, тому що автомобіль може занести і водій вчасно не загальмує.

Під час переходу через дорогу перед автомобілем, пам’ятайте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів – тому краще перечекати.

НЕ ПЕРЕБІГАЙТЕ ПЕРЕД АВТОМОБІЛЕМ (можна непередбачувано послизнутися):

Обходьте металеві кришки люків (вони, як правило вкриті льодом і слизькі).

Носіть зручне взуття, без підборів.

Тримайте дитину за руку.

Можливо, це чорно-біле зображення 1 особа та водойма