До уваги жителів Семенівської селищної територіальної громади!

Дата: 03.01.2023 10:46

До уваги жителів Семенівської селищної територіальної громади!

Управління соціального захисту населення та праці Семенівської селищної ради повідомляє, що 15.11.2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1320 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій», яка набрала чинності 30.11.2022 року.

Внесеними змінами уточнено особливості надання державних соціальних допомог та пільг на період введення воєнного стану.

Передбачено, що виплата державних допомог, зазначених у постанові Кабінету Міністрів України № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період дії воєнного стану» від 07.03.2022 року, та пільг у період дії воєнного стану продовжується лише особам, які проживають на території територіальних громад, включених до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

З 01 січня 2023 року для продовження 9 видів державних соціальних допомог одержувачам необхідно подати нову заяву з пакетом документів.

Перелік державних соціальних допомог, виплата яких на період введення воєнного стану продовжена автоматично, згідно постанови Кабінету Міністрів України 07.03.2022 № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану»

- Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

- Допомоги на дітей одиноким матерям;

- Допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

- Допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вродженні вади розвитку, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантацію органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;

- Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;

- Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

- Тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійні виплати;

- Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

- Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю.