Як довго можна зберігати продукти? Терміни зберігання: у холодильнику та при кімнатній температурі?

Дата: 18.01.2023 13:34

Правильне зберігання продуктів відіграє важливу роль у забезпеченні вашого здорового стану. Неправильне зберігання таких продуктів, як м'ясо, морепродукти та молоко, може призвести до зростання хвороботворних мікроорганізмів, що можуть спричинити різноманітні захворювання. Особливо зараз під час екстренних та планових відключень світла варто звернути увагу на ці правила.

Детальніше про те, як довго можна зберігати продукти?

Холодильник:

Сире м’ясо (в належній упаковці) – не більше 5 днів, приготоване – 3–5 днів.

Свіжа птиця – 2 дні.

Сосиски та сардельки у спеціальних упаковках: охолоджені – до 2 тижнів, відкриті – не більше 1 тижня.

Сира риба, а також морепродукти – не більше 2 днів.

Гриби (охолоджені) – до 5 діб. Окрім того, їх слід обгорнути папером, а потім поліетиленом.

Сирі яйця – 4–5 тижнів, зварені круто – не більше 1 тижня.

Молочні продукти – не більше 1 тижня, деякі види твердих сирів – до 2 тижнів.

Зелень і салатні листи (в закритому пластиковому пакеті) – не більше 4 діб. Салати в герметичних контейнерах – не більше 3 діб.

Фрукти – до 4 діб.

Десерти – 4 дні, але, проте якщо вони містять заварний крем/сметану, соус тощо, то до 1–2 діб.

Гастрономія, залишки готової їжі – не більше 5 діб.

Кімнатна температура:

М’ясо, риба, молочні вироби – не більше 2 год.

Зелень, свіжі пряні трави, салати (без спеціальних умов утримання) – до 1 доби.

Фрукти та ягоди – при кімнатній температурі (якщо вони неспілі).

Стиглі ягоди – через 2 дні.

Виноград – не більше 5 днів.