До уваги сільгосптоваровиробників, керівників агропромислових формувань та жителів Семенівської громади

Дата: 14.03.2023 14:16

Питання застосування пестицидів регламентується Законом України «Про пестициди та агрохімікати», постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1996 року № 295 «Про затвердження Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, затвердженим наказом МОЗ України від 03 серпня 1998 року № 1, Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України ДСП 382-96, затверджених наказом МОЗ України від 18 грудня 1996 року № 382.

Основні правила, на які необхідно звернути увагу:

використовувати пестициди необхідно лише згідно до переліку пестицидів, дозволених до використання на території України;

перед початком проведення робіт суб’єкт господарювання повинен не менше ніж за дві доби при наземному застосуванні та не менше ніж за три доби при авіаційному застосуванні попередити населення, власників суміжних господарств та пасічників про проведення таких робіт, де обов’язково вказує назву препарату, методи та термін проведення робіт;

в межах 200 метрів від оброблюваного поля встановлюються попереджувальні таблички щодо проведення робіт із застосуванням пестицидів;

зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, водойм, місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 метрів, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 метрів, при авіаційному застосуванні пестицидів – 1000 метрів;

до меж проведення робіт категорично забороняється допускати сторонніх осіб;

працівники, які працюють з пестицидами, повинні бути забезпечені індивідуальними засобами захисту, спеціальним одягом, спеціальною аптечкою медичної допомоги, пройти медичний огляд та мати допуски, посвідчення на право роботи з пестицидами та агрохімікатами;

в межах населених пунктів обробку дозволяється проводити тільки ранцевим обприскувачем. На власній земельній ділянці не можна застосовувати техніку для обробки та розпилювання пестицидів та агрохімікатів;

застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах населених пунктів дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 годин ранку. Роботи необхідно проводити в безвітряну погоду при мінімальних висхідних повітряних потоках (3-4 м/с). Це дозволяє підвищити ефективність обробок, зменшити нецільові витрати пестицидів, їх знесення за межі оброблюваних ділянок. Забороняється обприскування рослин препаратами у спекотну погоду.

Хотілося б наголосити, що порушення законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Також звертаємо увагу на те, що питання застосування громадянами пестицидів на своїх присадибних ділянках та відповідно заподіяння шкоди сусідам регулюється Земельним кодексом України і підпадає під поняття добросусідських відносин.

Відділ економічного розвитку та інвестицій Семенівської селищної ради

На зображенні може бути: на відкритому повітрі