Послуги реорганізованого Семенівського відділу ДРАЦС надаватиме ЦНАП Семенівської селищної ради

Дата: 04.05.2023 08:26

Наказом Міністерства юстиції України № 812/5 від 01.03.2023 року Семенівський відділ ДРАЦС реорганізовано і приєднано до Глобинського відділу ДРАЦС. Ані селищний голова, ні депутати селищної ради не мають відношення до закриття відділу ДРАЦС. Однак, щоб мешканці громади могли отримати послуги в Семенівці, а не їздили в Глобине, на найближчій сесії Семенівської селищної ради буде прийнято рішення щодо прийняття делегованих повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та розширення переліку адміністративних послуг, що надаються  Центром надання адміністративних послуг Семенівської селищної ради. Йдеться про послуги з реєстрації шлюбів, народження та смерті. Відтак, до завершення процесу реорганізації відділів ДРАЦС та передачі справ, упродовж травня, жителям громади все ж доведеться звертатися за отриманням цих документів в Глобине. Після прийняття рішення селищною радою фахівці ЦНАП надаватимуть послуги первинної реєстрації актів цивільного стану - реєстрації народження, шлюбів та смерті. Натомість розірвати шлюб чи змінити ім’я з прізвищем можна буде лише у відділі ДРАЦС. До слова, в умовах воєнного стану ці відділи працюють за принципом екстериторіальності. Тобто за послугами можна звернутися до будь якого відділу ДРАЦС, незалежно від місця реєстрації заявника.