Оформлення декларації та ліцензії з пожежної безпеки можливе онлайн

Дата: 17.10.2023 08:30

Кременчуцьке районне управління Головного управління ДСНС України у Полтавській області інформує, що відповідно до частини 2 ст. 57 Кодексу Цивільного захисту України,початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин)(далі- об’єкти нерухомості) здійснюється суб’єктом господарювання на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі — декларація), реєстрація якої здійснюється на безоплатній основі.Початок роботи новоутворених підприємств або початок використання об'єктів нерухомості без наявності зареєстрованої декларації, для яких подання такої декларації є обов'язковим, передбачає адміністративну відповідальність згідно ст. 1752 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порядок подання і реєстрації декларації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2013 року №440 (із змінами).

Декларація заповнюється суб’єктом господарювання і подається ним або надсилаєтьсярекомендованим листом за місцем розташування об’єкта (об’єктів) нерухомості до адміністраторацентру (управління) надання адміністративних послуг або ДСНС України (дозвільного органу) або через портал електронних послуг ДСНС(https://e-services.dsns.gov.ua). Суб’єкт господарювання з високим ступенем прийнятного ризику разом з декларацією подаєпозитивний висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану об'єкта нерухомості.Оцінка протипожежного стану проводиться суб’єктом господарювання, який одержаввідповідну ліцензію.

Одночасно звертаємо увагу, що надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавствапередбачає адміністративну відповідальність згідно ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.