ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ДОМОГОСПОДАРСТВ, ЯКІ ПРИХИСТИЛИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Дата: 06.11.2023 15:48

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ДОМОГОСПОДАРСТВ, ЯКІ ПРИХИСТИЛИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333 затверджено Порядок, який визначає механізм компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) внутрішньо переміщених осіб (далі – Порядок).

Компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України, для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Порядок передбачає, що фінансування здійснюється за домовленістю з Товариством Червоного Хреста України за їх рахунок.

Відповідно до пункту 15 Порядку у період з 1 жовтня 2022 р. по 31 березня 2023 р. сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

У всі інші періоди сума компенсації за кожен людино-день становить 14,77 гривень.

Виходячи із вищесказаного, планувалося, що сума компенсації із 01 жовтня 2023 р. по 31 березня 2024 р. становитиме 30 гривень за кожен людино-день. Був відповідний проєктпро внесення змін до Постанови.

Проте Товариство Червоного Хреста повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, що стан наявного фінансового ресурсу не дає можливості забезпечити фінансування компенсації з розрахунком вартості за 1 людино-день у розмірі 30 гривень.

Таким чином, під час розрахунку розміру компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) внутрішньо переміщених осіб із 01 жовтня 2023 року й надалі застосовуватиметься коефіцієнт 14,77 гривень за кожен людино-день.

Більше інформації за телефоном +380979200509, електронною адресою cnap-semenivka-sr@ukr.net або на сайті https://sem.cnapua.gov.ua/

Нагадуємо, що Центр надання адміністративних послуг Семенівської селищної ради працює за адресою: с-ще Семенівка, вулиця Незалежності, 44, к.107. Графік роботи — з понеділка по четвер з 08:00 до 17:15 (прийом громадян здійснюється до 16:00) та в п’ятницю з 08:00 до 16:00 (прийом громадян — до 15:00), перерва з 12:00 до 13:00.

Ми працюємо для Вас!

ЦНАП Семенівської селищної ради