Кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу!
Кампанія з пероральної імунізації
диких м’ясоїдних тварин проти сказу!
Сказ – одна з найнебезпечніших летальних вірусних хвороб спільних для тварин та людей.
Перше польове випробування методу пероральної вакцинації лисиць проти сказу було здійснене в Швейцарії в 1978-1982 pp. Дослідження сироваток крові лисиць в зоні проведення пероральної вакцинації продемонструвало протективну імунну відповідь у 60 % популяції лисиць, що дало можливість звільнити значну частину Швейцарії від сказу.
У зв’язку з складною епізоотичною ситуацією щодо сказу в Україні прийнято рішення проводити пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин.
Дотримання комплексу профілактичних заходів, в тому числі і систематичне проведення кампаній з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, дало змогу зменшити кількість захворювань тварин на сказ.
Для ефективного розповсюдження вакцини основним принципом являється охоплення всієї території області, окрім населених пунктів, боліт, водоймищ, авто- та залізничних шляхів та місць проведення польових робіт.
На території Полтавської області з ІІ декади вересня 2021 року планується початок проведення кампанії по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин за допомогою авіатранспорту.
Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові та привабливі компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору, в середині якої знаходиться полімерний блістер з активними компонентами вакцини.
Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертається до громадян і наголошує, що без потреби та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце неможна.
Головне управління
Держпродспоживслужби
в Полтавській області