14 червня країни світу відзначають Всесвітній день донора крові
Щорічно 14 червня країни світу відзначають Всесвітній день донора крові. Це вдячність донорам за їх благородний вчинок і порятунок людей, які потребують переливання донорської крові та її компонентів.
Донорство крові – обов’язкова складова частина медичної допомоги, яка щороку рятує мільйони життів.
Донорська кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні:
- пологовим будинкам — для компенсації крововтрат породіль під час складних пологів;
- військовим шпиталям — кров постійно потрібна хлопцям і дівчатам, які захищають нас на сході країни;
- хірургічним відділенням — переливання компонентів крові є невід’ємною складовою хірургічних операцій;
- опіковим центрам — потрібні постійні трансфузії плазми як основної рідини, що допомагає відновитися після опіків різного ступеня;
- онкологічним відділенням — дитина, яка лікується від онкозахворювання, потребує близько 40 донорів протягом всього лікування;
- жертвам серйозних аварій, нещасних випадків, стихійних лих тощо.
Не стоїть осторонь даної проблеми і наша громада. За минулий 2022 рік на базі КП «Семенівська лікарня» 3 рази було проведено День донора. За цей період було заготовлено 50 літрів крові від 105 донорів.
Для надання медичної допомоги в стаціонарних відділеннях КП «Семенівська лікарня» за 2022 рік 58-ми пацієнтам було перелито 32 літри крові та 25-ти пацієнтам 5 літрів компонентів крові.Надзвичайно продуктивним виявилося і перше півріччя 2023 року. 28 лютого 2023 року та 6 червня 2023 року було проведено донорство крові під час якого було заготовлено 42 літри крові від 94 донорів.
В усьому світі мільйони громадян здають кров без зайвих закликів та прохань. Сподіваємося, що мешканці нашої громади і надалі прийматимуть активну участь у донорстві крові. Сьогодні — це абсолютно безпечна та життєво необхідна процедура, яка рятує сотні людських життів.
Сектор охорони здоров'я селищної ради