Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Увага! На території Семенівської громади виявлено спалах африканської чуми!

Дата: 18.09.2024 14:55
Кількість переглядів: 88

Про це інформує Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Кременчуцькій районній військовій адміністрації.

Протоколом №26 засідання Державної надзвичайної комісії при Кременчуцькій районній військовій адміністрації від 18 вересня 2024 року оголошено епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту по африканській чумі свиней господарство Веселоподільська дослідно-селекційна станція Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України за адресою: вулиця Селекціонерів, буд.9, с. Вереміївка, Кременчуцький район, Полтавська область, 38251 та встановлено карантин.

Цим же протоколом визначено зону захисту навколо епізоотичного вогнища свиноферми ВПДСС ІБК ІЦБ МАН до якої віднесено с. Вереміївка, с. Тройняки та с. Карпиха Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області та зону нагляду: від зовнішніх меж зони захисту, до якої входять населені пункти: с. Малі Липняги, с-ще Семенівка, с. Тарасівка, с. Паніванівка, с. Веселий Поділ, с. Бакумівка, с. Чаплинці Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області та с. Гирине, с. Вишневе, с. Садове, с. Лози, с. Єньки, с. Кулики та с. Бовбасівка Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області.

На сьогодні створено спеціальні загони (групи), які будуть працювати під керівництвом Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кременчуцькій районній військовій адміністрації та надано розпорядження провести облік всього свиноголів’я в особистих селянських господарствах в межах зони захисту та зони спостереження (нагляду).

У зонах захисту та нагляду заборонено проведення виставок, ярмарок, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин, окрім транспортування свиней на забійне підприємство.

Також заборонено торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

Увага! Наголошуємо на необхідності посилити дотримання заходів біобезпеки в їх особистих селянських господарствах.

Основі заходи, які забезпечують біобезпеку у приватному секторі:

— підвищення уваги до дотримання правил біобезпеки та біозахисту при утриманні тварин у приватному секторі;

— проведення щоденного клінічного огляду свинопоголів’я, вчасне повідомлення про випадки захворювання лікарям ветеринарної медицини, із обов’язковим передзабійним оглядом тварин;

— кожен випадок загибелі свиней з підозрою на АЧС піддавати лабораторному дослідженню на предмет виключення виявлення збудника;

— періодичне проведення дезінфекції, дезінсекції, дезакаризації та дератизації із попереднім проведенням механічної очистки та миття приміщень миючим дезінфікуючим засобом. Наявність резервуару хлорутримуючих дезінфектантів у власника господарства;

— забезпечення достатньою кількістю хлорного вапна та проведення ретельної дезінфекції приміщень для утримання свиней;

— забезпечення термічної обробки кормів, тільки після цього згодовувати тваринам, що гарантує знищення збудника АЧС;

— заборона використання в кормах м’ясо-кісткового борошна, продуктів тваринного походження, харчових відходів тощо;

— обслуговування тварин лише в окремому змінному одязі та взутті, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

— закупівля поросят для відгодівлі виключно з благополучних щодо АЧС зон і господарств;

— не допускати контакту свиней приватних господарств з чужими та зі сторонніми людьми, а також з іншими домашніми тваринами.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора