Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Головне управління Держпродспоживслужби інформує керівників господарств та фермерів.

Дата: 30.10.2024 10:34
Кількість переглядів: 46

На Семенівщині майже завершився  збір пізніх культур. На даний час активно проводиться підготовка грунту під урожай 2025 року.  

Проведено осінні грунтові обстеження  в таких господарствах як  ПСП «Дружба»,  ТОВ «Семаль», ПП ПСП «Маяк» та СФГ «Оберіг».   Під час осінніх обстежень було виявлено що на 88 % площ сільськогосподарських культур  заселено  личинками травневого та червневого хрущів в кількості від 0,5 до 2 шт/м2 середнє по району 1шт/м2 найбільше даного шкідника виявлено   на посівах соняшника та сої  – 1,5 шт/м2, заселеність озимою та підгризаючими совками  становить - 0,8 шт/м2   середнє по району ,  по дротяниками 0,5 шт/м2,  по буряковими довгоносикам  середнє по району -  4,0 шт/м2.                                                                                                                                        Фото без опису        

Літо та початок осені був досить сухий та з високою температурою тому кількість шкідників не перевищує (ЕПШ)  за винятком довгоносика, але це не значить що їх не буде весною. Волога і тепла погода яка є на даний час сприяє розвитку шкідників особливо озимої совки. Тому я звертаюсь до керівників господарств, агрономічної служби та фермерів  зверніть вашу  увагу на озиму пшеницю та озимий ріпак і  проведіть обстеження на заселеність шкідниками та мишоподібними гризунами. 

Хочу звернути увагу  бурякосіючих  господарств,  що заселеність буряковими довгоносика  велика, тому сіяти цукрові буряки на наступний рік необхідно якомога далі від полів цього року. Також  не забувайте  і про  личинки травневого та червневого хрущів, тому насіння ярих культур необхідно протруювати  не тільки від хвороб, а й додавати інсектицидні протруювачі від шкідників.

Фото без описуФото без опису

Особливу увагу хочу звернути всіх керівників сільськогосподарських підприємств та фермерів на структуру посівів, відмічається різке зменшення посівів ярих зернових культур таких, як ярий ячмінь, яра пшениця, овес, горох,  просо, гречка  відповідно збільшуються площі під кукурудзою, соняшником та соєю, що негативно впливає на фітосанітарний стан полів збільшується ураженість хворобами та заселеність шкідниками рослин. На посівах соняшнику через порушення сівозміни відмічається різке збільшення «вовчка», а це призводить до різкого зменшення врожаю даної культури.

Звертаюсь до всіх керівників господарств та фермерів ще є достатньо часу у вас, щоб скласти  структуру на 2025 рік та підготувати насіння до посіву, бо від цього буде залежати  добробут кожного господарства. Надіюсь що моя інформація буде корисна і кожний керівник зробить правильний вибір сільськогосподарських культур на наступний 2025 рік.

Провідний спеціаліст відділу захисту рослин

фітосанітарної діагностики та прогнозування                                                                    Управління фітосанітарної безпеки

Головного управління Держпродспоживслужби

в Полтавській області                                                                 Артикульна Лариса

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора