Інформаційний лист
Інформаційний лист,
підготовлений на виконання наказу МОЗ України від 24.01.2010 № 185
«Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)»
За повідомленням МОЗ станом на 3 лютого 2020 року у світі зареєстровано 17389 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 362 – летальні.
Підтверджено 152 випадки завезення нового коронавірусу в 23 країнах світу, з них 25 випадків у країнах Європи: 10 - Німеччина, 6 - Франція, 2 - Італія, 2 - Росія, 2 - Великобританія, по 1 в Іспанії, Фінляндії та Швеції. За межами Китаю про один летальний випадок хвороби повідомлено Філіппінами.
Коронавірус 2019 року (2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.
Коронавірусна інфекція – зооноз.
Передача вірусу можлива від тварини до людини контактним шляхом, від людини до людини – крапельним шляхом, а також при вживанні сирих або недостатньо термічно оброблених м'ясних продуктів.
Інкубаційний період після зараження новим коронавірусом - від 2 до 14 діб, протягом яких хворий може виділяти віруси у зовнішнє середовище.
У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами: головний біль, нежить, диспепсичні розлади, гарячка, з 2 по 7 день – сухий кашель, задишка (ускладнене дихання).
Ускладнення коронавірусної інфекції смертельно небезпечні. Це - запалення обох легень, септичний шок, ниркова недостатність.
Наразі відсутні вакцини для захисту від коронавірусу та не існує специфічного лікування. Для попередження розповсюдження захворювання потрібне раннє виявлення хворого та його ізоляція, а також виконання рекомендацій щодо зниження ризику інфікування коронавірусом, зокрема заходів з респіраторної гігієни та етикету кашлю.
З метою підвищення рівня знань населення про особливості корона- вірусної інфекції, попередження поширення паніки рекомендуємо систематично проводити інформаційно-просвітницьку роботу з цього питання.
Необхідно використати всі можливі форми інформаційно-просвітницької роботи та канали комунікації: індивідуальне консультування, ЗМІ, соцмережі, сайти державних установ, зустрічі в закладах освіти за участю педагогів та батьків, заняття у Школах здоров'я та «Школах відповідального батьківства».
Під час проведення інформаційно-просвітницької роботи бажано акцентувати увагу, що самолікування небезпечне, при перших ознаках захворювання необхідно своєчасно звертатися за медичною допомогою.
У роботі рекомендуємо використовувати інформаційні матеріали ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України», які можна знайти за посиланням (https://www.phc.org.ua/promociya-zdorovya/materiali-z-promocii-zdorovya ),
зокрема:
- «Новий корона вірус»;
- «Коронавірус. ВООЗ рекомендує дотримуватися звичайних заходів обережності»;
- «Захистіть себе від інфекції під час подорожі» ;
- «Чи можуть домашні тварини поширювати корона вірус 2019-nCoV?» та інші.