Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Увага! Фальсифіковані засоби захисту рослин

Дата: 17.04.2023 08:01
Кількість переглядів: 104

Фото без описуПродукти харчування складають основу нашого життя.

Для їх одержання сільськогосподарські підприємства, фермери, селяни, власники присадибних ділянок важко працюють, щоб виростити врожай сільськогосподарських культур, які потім перетворюються на продукти харчування.

Водночас всі культурні рослини постійно потерпають від шкідників, хвороб та бур’янів. Тому кожен аграрій, прагне захистити свій врожай та отримати певний прибуток від своєї діяльності.

Застосування пестицидів повинно бути раціональним, екологічно безпечним та економічно обґрунтованим.

Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами

України «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин» та низкою інших нормативно-правових актів.

Усі пестициди, що реалізуються в Україні згідно з чинним законодавством, 

проходять обов’язкову реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Нажаль ми сьогодні маємо неврегульоване питання щодо ввезення контрафактної та фальсифікованої продукції з-за кордону, а також проблеми з внутрішнім виробництвом фальсифікату всередині країни, повторним використанням порожніх контейнерів з-під добрив, поверненням вилучених заборонених пестицидів на ринок та перепакуванням застарілих пестицидів..

Провідні компанії – виробники пестицидів пропонують широкий асортимент препаратів, для яких на основі науково-розроблених досліджень встановлено обґрунтовані норми, кратність і час обробок, терміни очікування, спектри ефективної дії, що гарантують максимальну ефективність і одночасно низьку токсичність для довкілля та людей.

Однак, ринок засобів захисту рослин не обмежується оригінальними препаратами провідних фірм-виробників. На сьогодні більше ніж 35% всіх отрутохімікатів які в нас реалізуються – це фальсифіковані.

Наслідки від застосування фальсифікованих пестицидів непередбачувані насамперед для здоров»я працюючих з такими препаратами та для споживачів вирощеної продукції. Загроза для здоров»я  не обмежується  лише гострими отруєннями невідомими речовинами, що ускладнює надання першої медичної допомоги постраждалим, оскільки невідомо, які антидоти потрібні. Не виключені і страшні віддалені наслідки - це невиліковні хвороби та вади розвитку в наступних поколіннях людей. Тому слід пам»ятати, що пестициди є біологічно активні речовини, основне призначення яких – ВБИВАТИ.

Що можна порадити споживачам, аби уникнути неприємностей та не придбати фальсифікат:

1. Не купуйте пестициди і агрохімікати: на ринку, з автомашин, а також у невідомих продавців, через Інтернет, без чека та сертифіката якості.

   2. Купуючи пестициди, обов»язково вимагайте від продавця сертифікат якості на нього і касовий ( товарний) чек із зазначенням наступної інформації: назва підприємства або прізвище продавця, найменування товару, дату продажу.

 3. Перевірте упаковку вона повинна бути заводською. Звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на ній, таких як голограм, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці тощо. Оригінальну голограму  неможливо зняти неушкодженою з упаковки!

 4. Уважно роздивіться етикетку: інформація на ній повинна бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою, із зазначенням: назви постачальника і його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номер партії, ваги, або об»єму, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника і його адреси, регламенту застосування ( норма витрати, культура, об»єкт застосування, спосіб, час обробки, обмеження, термін очікування, способи знешкодження, заходи безпеки та надання першої медичної допомоги).

 5. Звертайте особливу увагу на тару, в яку розфасовані пестициди, для роздрібного продажу населенню їх  не розфасовують у медичну тару!  (капсули у вигляді пігулок). Потрібно зберігати упаковку ( тару ) після використання препарату. Вона може бути доказом, що куплена продукція є підробкою. Найчастіше підробляють ті препарати які вже давно на ринку і користуються великим попитом, а менше нові які менш відомі та мають більш високу ціну.

 6. При придбанні засобів захисту рослин уникайте сумнівних угод і вражаючих «знижок», які є першою ознакою фальсифікату! Купуйте отрутохімікати лише в перевірених і надійних постачальників!

 

    Купуючи пестициди, слід дотримуватись розрахунків їх потреби, не створювати запаси. У разі їх залишків дуже важливо дотримуватись безпеки зберігання в домашніх умовах. Це має бути нежиле приміщення, і недоступне для дітей. Забороняється використовувати для зберігання пестицидів, їх робочих розчинів пляшки з-під алкогольних та інших напоїв.

 

    Пам’ятайте: ввозитися на територію України, реалізовувати  та застосовувати  можна тільки зареєстровані препарати.  Продаж окремих компонентів препарату є нелегальним і свідчить про те, що ви маєте справу з фальсифікатом! Ще раз хочу наголосити не купуйте пестициди і агрохімікати: на ринку, з вантажівок у невідомих продавців, через інтернет, без чеку та сертифікату якості. При виявленні обов»язково повідомляйте інспекторів Держпродспоживслужби  України про виявлений фальсифікат.

 

  Надіюсь, що мої поради допоможуть вам і підсумовуючи дану тему хочу зазначити, що купуючи підробку, ви можете не тільки втратити власний врожай, на якій застосовувався фальсифікат, але й забруднити грунт, також  саме найголовніше наражаєте на небезпеку себе та свої дітей.

 

 

 

 

Провідний спеціаліст відділу захисту рослин

фітосанітарної діагностики та прогнозування

Управління фітосанітарної безпеки Головного

Управління Держпродспоживслужби

В Полтаській області                                                             Лариса Артикульна

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора