Головне управління ДПС у Полтавській області

Чи повинен декларант відображати у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації об’єкти нерухомого майна, площі яких перевищують норми, визначені Податковим кодексом України, але були придбані за кошти, з яких попередньо сплачені усі податки та збори?

09:35:25 17.09.2021

Активи, задекларовані в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, що знаходяться на території України: чи потрібні підтверджуючі документи?

09:00:02 15.09.2021

Що означають терміни РРО та електронний контрольно-касовий апарат?

Що означають терміни РРО та електронний контрольно-касовий апарат?  Лубенський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Полтавській області нагадує, що відповідно до абзацу п’ятого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон №265), реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) це - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для подальшого переказу.

11:46:10 14.09.2021

Відомості, які відображаються в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації  Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що відповідно до п.п. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для цілей підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) – це декларація, в якій відображається така інформація (дані): - відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених ПКУ випадках – серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України);

11:43:20 14.09.2021

Запити щодо пояснень або підтверджуючих документів стосовно даних, відображених у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, направляються контролюючим органом за адресою, вказаною декларантом у поданій декларації

08:43:20 14.09.2021

Коли до одноразової (спеціальної) добровільної декларації додаються оригінали документів або належним чином засвідчені їх копії, що підтверджують вартість об’єктів декларування Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що  відповідно до абзацу шостого п.п. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги, визначених п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.          Згідно з п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи.

09:05:22 13.09.2021

Інформація,  зазначена в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, є конфіденційною та не підлягає розголошенню             Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що відповідно до п. 17 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу відомості, що містяться у відповідних одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях та доданих до них документах, подані згідно з цим підрозділом, є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його посадовими особами без письмової згоди декларанта, крім випадків, коли це прямо передбачено законами або рішенням суду.

13:33:31 10.09.2021

Платникам ПДВ про реєстрацію податкових накладних!

Платникам ПДВ про реєстрацію податкових накладних! З початку  2021 року платниками податку на додану вартість Полтавщини подано на реєстрацію більше 8 мільйонів податкових накладних на загальну суму 47,8 мільярдів. грн., з яких зареєстровано 7,9 мільйонів (98,7%) податкових накладних на загальну суму 47,8 млрд. грн.

09:38:26 09.09.2021