Семенівська селищна рада об'єднана територіальна громада
Семенівський район, Полтавська область

Рада міністрів ЄС затвердила законодавчу ініціативу надати безвіз для громадян України

Сьогодні рада міністрів ЄС затвердила законодавчу ініціативу надати безвіз для громадян України. Це останнє політичне рішення на шляху безвізових подорожей українців

 У селищі Семенівка з нагоди відкриття українцям безвізового шляху до Європи відбулося урочисте підняття прапора Європейського Союзу біля адмінбудинку. Підняти стяг випала честь голові РДА Віктору Федоренку і заступнику голови райради Володимиру Сербину. "Це наша велика перемога на шляху до Європи. Україна довго і наполегливо йшла до цього дня. Бажаю кожному українцю жити в достатку і мати змогу побачити інші європейські країни, щоб почерпнути в них найкраще для подальшого розвитку рідної держави", - сказав у вітальній промові Віктор Іванович. 
Для запровадження безвізового режиму залишились дві формальні процедури: законодавчий акт має підписати президент Європарламенту і представник ‎Мальти, яка зараз головує в ЄС, а потім його опублікують в офіційному журналі ЄС.
Рішення набуде чинності й безвіз запрацює на 21 день після публікації.
Президент України Петро Порошенко вже привітав українців з цим рішенням та заявив, що поїде до Страсбурга на урочисте підписання законодавчої зміни.
Публікація закону запланована на 22 травня, а початок безвізових поїздок - 11 червня 2017 року.
Щоправда у разі грубого і масового порушення правил безвізового режиму ЄС може застосувати механізм призупинення.
Нагадаємо, що 6 квітня законодавчу ініціативу щодо безвізового режиму для України затвердив Європарламент.‎

  

  

Фото та матеріал - Голос Громади

 « повернутися до списку новин