НАСЛІДКИ ЗАСТОСУВАННЯ              ФАЛЬСИФІКОВАНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН.

Дата: 02.02.2021 13:28

Фото без описуПРОБЛЕМА БЕЗПЕКИ ТА НАСЛІДКИ ЗАСТОСУВАННЯ

ФАЛЬСИФІКОВАНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН.

Незабаром розпочнуться весняно-польові роботи у сільському господарстві – це завжди супроводжується збільшенням попиту на засоби захисту рослин.

Адже кожен аграрій хоче захистити свій урожай та отримати прибуток від своєї праці.

Але нерідко власники сільськогосподарських підприємств, фермери та власники присадибних ділянок стикаються з проблемою придбання якісних засобів захисту рослин.

Хочу нагадати що використання пестицидів в Україні регламентовано  Законами України «Про пестициди та агрохімікати», «Про захист рослин» та низкою нормативно-правових актів. Використовувати можна лише ті препарати які пройшли державну реєстрацію та занесені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

У чому полягає небезпека використання фальсифікованих  пестицидів.

1.Низька або повна відсутня біологічна ефективність препарату.

2.Пригнічення або повна загибель культури, яку обробили фальсифікатом.

3.Фальсифікати завдають значної шкоди здоров`ю працівникові, що користувався підробкою.

4.Накопичують шкідливі сполуки у продукції та грунті, що негативно впливає на здоров`я людини яка споживає забруднену продукцію.

5.Завдає шкоди довкіллю.

Основні види фальсифікатів.

1.Продаж генериків ( аналогів) під назвою оригінальних препаратів.

2.Продаж нелегально фасованих у дрібну тару пестицидів, які заборонено використовувати у присадибному господарстві.

3.Відсутність діючої речовини в імітації пестициду.

4.Заміна діючої речовини невідомими сполуками.

Як уберегтися від фальсифікованих засобів захисту рослин.

1.Купувати пестициди тільки в спеціалізованих магазинах.

2.Не купувати на стихійних ринках, вуличних розкладках, з автомашин, а також у невідомих продавців, через Інтернет.

3.Ставтеся насторожено до надто низьких цін – якісний товар дешевим ніколи не буває.

4.Купуючи пестициди, обов`язково вимагайте від продавця касовий або товарний чек із зазначенням наступної інформації: назви підприємства або підприємця, найменування товару, дати продажу – тоді у вас буде підстава для висунення претензій.

5.Уважно перевірте упаковку, вона повинна бути лише заводською. Звертайте увагу на наявність захисних елементів – голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки!

6.Звертайте увагу на виробництво тари (каністри), що вказана на дні упаковки, вона не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри.

7.Інформація на етикетці повинна бути надрукована чітким шрифтом і тільки  УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ із зазначенням назви постачальника, його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номер партії, ваги (або об`єму), дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми – виробника і його адреси, регламенту застосування ( норми витрати, культура, об`єм застосування, спосіб, час обробки, обмеження, термін очікування, способи знешкодження, заходи безпеки та надання першої медичної допомоги).

Підсумовуючи дану тему обов`язково звертайте увагу на всі перераховані мною пункти даної статті, адже не варто ризикувати коштами, врожаєм, життям, здоров`ям  та забруднювати землю.

Артикульна Лариса – провідний спеціаліст відділу контролю за обігом ЗЗР

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби