Як отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

Дата: 25.04.2023 12:47

Як отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення

внутрішньо переміщених осіб

Власникам житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб запроваджено гарантовану державну підтримку в розмірі 14,77 грнза один людино-день розміщення (близько 450 грн. на місяць) для компенсації понесених витрат за кожну розміщену особу. У період опалювального сезону (з 01 жовтня 2022 р. по 31 березня 2023 р.) сума компенсації становила 30 грн за один людино-день розміщення (близько 900 грн. на місяць).

Де отримати: Центр надання адміністративних послуг.

Як замовити послугу: подати заяву на отримання послуги заявник може особисто письмово.

Хто може звернутися: фізична особа (власник будинку).

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

1. заява;
  2. паспорт громадянина України (для пред’явлення);
  3. реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  4. правовстановлюючі документи, що підтверджують право власності на житло (свідоцтво на право власності, витяг, ордер тощо);
  5. копії документів, що підтверджую дані про внутрішньо переміщених осіб (паспорт, свідоцтво про народження дитини, довідка ВПО, реєстраційний номер облікової картки платника податків);
  6. інформація щодо реквізитів банківського рахунку (за стандартом IBAN) власника житлового приміщення.

Умови і випадки надання:Компенсація надається за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб зобов’язана:

- не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення подати повідомлення до виконавчого органу селищної/сільської ради за місцем розташування житлового приміщення;

- у день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення про це із зазначенням можливості у подальшому розміщувати переселенців у цьому жилому приміщенні;

- не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подати заяву про отримання компенсації витрат (розгляд заяв триває п’ять робочих днів, не враховуючи дня її отримання, протягом строку їх розгляду, виконавчий орган проводить перевірку наведених у заяві відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення переселенців);

Дані на виплати компенсації за відповідний місяць збираються та узагальнюються виконавчими органами сільської/селищноїради, відповідними військовими адміністраціями.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Мінрегіоном, Міжнародною Федерацією Червоного Хреста і Червоного півмісяця та Товариством Червоного Хреста Україні з вересня 2022 року компенсація здійснюється Товариством Червоного Хреста України за рахунок коштів донорів.

Для здійснення виплат представники Товариства Червоного Хреста спільно з представниками відповідних обласних військових адміністрацій та органами місцевого самоврядування аналізують інформацію, проводить відповідну верифікацію даних та контактують із заявниками для внесення відповідних виправлень.

Ураховуючи обсяги опрацювання інформації та терміни передачі такої інформації виплата компенсації може займати від 1,5 місяці до 2,5 місяців після подання відповідної заяви, без урахування виправлення помилок, виявлених під час верифікації даних.

Результат: отримання компенсації.

Способи отримання результату: кошти за розміщення ВПО надходять на банківський рахунок власника житлового приміщення.

Строк надання послуги: документи приймаються з 1 по 5 число кожного місяця, крім вихідних днів.

Вартість надання послуги: безоплатне надання.

Тож, якщо протягом квітня 2023 року у вас проживали внутрішньо переміщені особи, із 01 по 05 травня 2023 року зверніться до Центру надання адміністративних послуг Семенівської селищної ради для подачі документів для отримання компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Нагадуємо, що Центр надання адміністративних послуг Семенівської селищної ради працює за адресою: с-ще Семенівка, вулиця Незалежності, 44, к.101. Графік роботи — з понеділка по четвер з 08:00 до 17:15 (прийом громадян здійснюється до 16:00) та в п’ятницю з 08:00 до 16:00 (прийом громадян — до 15:00), без перерви. Додаткова інформація за телефоном: +380979200509 або електронною адресою cnap-semenivka-sr@ukr.net.

Ми працюємо для Вас!

ЦНАП Семенівської селищної ради