Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

«Обережно – кліщі!»

Дата: 04.04.2024 15:03
Кількість переглядів: 51

Памятка для населення.

«Обережно – кліщі!»

З першим весняним теплом на Полтавщині з’явилися кліщі. Попри те, що їх пік активності припадає на квітень-травень та серпень-вересень, помічати їх стали значно раніше. Ці невеликі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань.В Україні за 2023 рік зафіксували 4911 випадків хвороби Лайма. Полтавська область очолила рейтинг областей з найбільшими показникамиз ахворювання - 36,97 на 100 тисяч. Нагадаємо, останній випадок хвороби Лайма у Полтавській області виявили на 8 тижні 2024 року.

Як вберегтися від кліщів? Йдучи на природу подбайте про відповідни йодяг. Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризиккусів кліщів.Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельноо бстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.Перевіртеречі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слідоглянути на наявність кліщів.Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів.

Як виявити укус кліща?Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, практично безболісним. Лише згодом, як правило, через кілька годин виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, щоприсмокталися, найчастішепомічають через 2-3 дні на місці укусу з’являються:припухлість,свербіж,почервоніння,кліщ збільшується у розмірах.Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязічи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

Щоробитиякщовивиявили кліща?

1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту.

2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичнимрозчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.

3. Ретельно вимийте руки з милом.

4. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разіїї підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.

Які захворювання можуть переносити кліщі?Не усі кліщі переносять збудників захворювання. Водночас, існують такі небезпечні захворювання як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо.Першим проявом хвороби Лайма є:почервоніння на місці присмоктування кліща,головний біль,ломота у всьому тілі,млявість.Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів:шкіри,суглобів, м'язів,нервової і серцево-судинної системи,і навіть до інвалідності.Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінцітретьої доби наближається до 100%.Кліщ овийвіруснийенцефаліт починається з:головного болю,гарячки,нудоти,блювоти,порушення сну.При цьомузахворюванніпереважноуражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків.Вірус зберігається в організмі іксодовогокліща, який може потрапити на ваше тіло із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лишепід час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

Пам’ятайте — якщо бути уважними та діяти правильно,ризики чимось заразитись доволі не великі.Бережіть себе!

 

Начальник Кременчуцького

районного управління                                                         Володимир БАРЧУК

Обережно, кліщі! | Покровська РДА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора