A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Чи будуть зміни в сільській медицині?

Дата: 29.03.2018 16:20
Кількість переглядів: 715

Нині головні проблеми сільської медицини – неналежна матеріально-технічна база, відсутність кадрів, погані дороги.

Про особливості впровадження медичної реформи, зокрема сільську медицину, вкотре говорили в Полтаві. Цього разу на практикум, який відбувся в департаменті охорони здоров’я в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України, приїхали сільські й селищні голови з районів області.

Нагадаємо, на передодні нового року Президент підписав Закон 7117 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

Сьогоднішній стан медицини на селі, якщо й не катастрофічний, то вкрай незадовільний. 

– У нашій сільській раді працює 4 ФАПи, створений Центр ПМСД і є терапевтичне відділення №2 від Карлівської центральної районної лікарні, – розповідає голова Мартинівської сільської ради Віктор Котенко. – Маємо велику проблему з фахівцями не лише в нашій сільській раді, а у всьому районі, лікарі не йдуть до нас працювати, бо велике навантаження, невисока зарплата, зношена матеріально-технічна база, відсутня комп’ютеризація, все потребує оновлення. Наприклад, в нашій сільській раді, де населення 2578 осіб, є лише один сімейний лікар, а потребуємо двох. Тривалий час взагалі сімейного лікаря не було, фахівці приїжджали до нас з району двічі на тиждень. 

Сільський голова твердить, що вони готові забезпечити молодого лікаря навіть службовим житлом, яке потім готові віддати для приватизації, аби тільки фахівець в них працював.

Передусім первинна медицина в селі мусить стати доступною та якісною. 

– Законодавець пропонує перетворити Центри первинної медико-санітарної допомоги з комунального закладу в комунальне некомерційне підприємство. Розроблені уже відповідні методичні рекомендації. Це потрібно для того, щоб закупівельна агенція здоров’я спрямувала кошти на кожного пацієнта, що обслуговуватиметься в цьому закладі. Органи місцевого самоврядування будуть зацікавлені в тому, щоб залучити до роботи на первинній ланці саме кваліфікованих лікарів і середніх медичних працівників, – каже Ніна Дурдикулиєва.

Зазначимо незадовго до нового року в Полтаву приїжджав Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Тоді говорили про створення сучасних медичних амбулаторій у рамках реформи первинної медичної допомоги в сільській місцевості. Зокрема йшлося й про будівництво нових амбулаторій. Парцхаладзе зазначав:

– 1300 амбулаторій будуть з водою та туалетом. У кожній області 40-50. Стан нинішніх подекуди дуже жалюгідний, вони не мають ні водопостачання, ні водовідведення, не обладнані туалетами. Ми розробимо типовий проект, роздамо його на райони. Нині є вже проекти амбулаторій на 2 лікаря та на 4-7 лікарів, залежно від кількості населення та території обслуговування. Будуть враховані ліжка, наявність всіх комунікацій. Плануємо зробити амбулаторії як енергетично автономні заклади, тобто окрім дво- чи трипаливного котла заклади матимуть сонячні батареї (відновні джерела енергії), щоб на випадок знеструмлення амбулаторія мала все необхідне – світло, тепло, воду.

Парцхаладзе також уточнив, що будівництво нових амбулаторій обійдеться 7,8 тисячі гривень за квадратний метр, тоді як ремонт старих приміщень нині коштує 8-14 тисяч за метр квадратний. Тому фахівці Мінрегіону вважають, що краще будувати нове. Будівництво буде з каркасу та пінобетону, тож амбулаторія може з’явитись за 2 дні, а прослужити 50-70 років. 

За матеріалом: "Kolo. News"


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора