Семенівські рятувальники нагадують про дотримання правил пожежної безпеки

Дата: 04.04.2018 16:29

Заходи безпеки під час Великодніх свят!

В Україні, за даними статистики, щороку стається близько 30 пожеж в культових спорудах. У відсотковому відношенні це менше 1% від загальної кількості пожеж, що виникають в нашій державі протягом року. Але, навіть, за такої нібито невеликої кількості пожеж, матеріальні, духовні та історично-культурні втрати є досить відчутними.
Аби уникнути подібних прикрих подій в період Великодніх свят, рятувальники нагадують про дотримання правил пожежної безпеки:
«Громадянам, під час приготування паски та різноманітних святкових страв, слід обережно поводитися із газовими та електричними побутовими приладами, аби не призвести до пожежі на кухні. Під час богослужіння в церкві варто зберігати безпечну відстань від інших прихожан, ретельно зав’язувати волосся хусткою й підставляти під свічку шматок паперу чи носову хустинку, щоб уберегтися від гарячого воску. Тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб полум’я не потрапило на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. У великодньому кошику свічку слід розмістити таким чином, аби полум’я не торкалося поліетилену чи самого плетеного кошика. У жодному разі не слід підпускати маленьких дітей до відкритого вогню, адже вони можуть нашкодити собі та спровокувати загорання. Повернувшись із церкви додому свічку слід поставити у вогнетривкий підсвічник подалі від легкозаймистих предметів.

Що робити, щоб свято Великодня не затьмарила пожежа

Священнослужителям, церковним старостам та іншим відповідальним особам, після завершення Богослужінь необхідно повністю знеструмлювати будівлю та не залишати у церкві без нагляду запалені свічки та відкритий вогонь. Потрібно дотримуватись правил пожежної безпеки при користуванні електроприладами, слідкувати за справністю електромереж та відмовитись від застосування нестандартних опалювальних приладів для обігріву приміщень та не допускати відкритого прокладання електропроводів по горючих конструкціях. Також слід бути вкрай обережними з електричними гірляндами, якими прикрашають внутрішні конструктивні елементи церков, іконостаси та окремі образи. Забороняється застосування різноманітних подовжувачів, з’єднання електричних дротів звичайною «скруткою» та використання у електрозапобіжниках так званих «жучків», адже це може призвести до виникнення масштабної пожежі!
Слід пам’ятати, що пожежу легше попередити ніж загасити, але якщо вже трапилося лихо, то ні в якому разі не можна панікувати. Про подію потрібно негайно сповістити пожежно-рятувальну службу, зателефонувавши за номером «101» і до прибуття професійних вогнеборців, самостійно приступити до гасіння пожежі, використовуючи первинні засоби пожежогасіння».
У період святкування Великодня пожежно-рятувальні підрозділи нестимуть службу в посиленому режимі. Рятувальники переконані, що завдяки спільним зусиллям свята минуть без надзвичайних пригод.

Семенівський РС ГУ ДСНС
України у Полтавській області