Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

До уваги жителів Семенівської об’єднаної територіальної громади, які є власниками тварин, що потребують ідентифікації.

Дата: 14.05.2018 08:51
Кількість переглядів: 951

Фото без описуДо уваги жителів Семенівської об’єднаної територіальної громади, які є власниками тварин, що потребують ідентифікації.

Відповідно до листа ГУ Держпродспоживслужби України в Полтавській області № 01-27/ 2580 від 23. 04.2018 року “Щодо ідентифікації тварин” виконавчий комітет Семенівської селищної ради доводить до відому населення наступну інформацію.

Організаційні і правові засади ідентифікації та реєстрації тварин з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів'я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні визначає Закон України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».

Відповідно  абз.1 ст.4 Закону об’єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози.

Згідно ст.5 Закону юридичні та фізичні особи, що проводять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані: подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин; ідентифікувати усіх тварин у господарстві; вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин; зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення її з господарства; здійснювати переміщення тварин з ідентифікаційними документами; подавати дані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж тварин протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій; проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

Юридичні та фізичні особи, що проводять діяльність із забою та утилізації тварин, зобов’язані: подавати для реєстрації дані про забій, утилізацію тварин, а також дані про господарства, що здійснюють такий забій та утилізацію; вести облік забитих, утилізованих тварин; проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

Юридичні та фізичні особи, що проводять діяльність з продажу тварин, надання послуг зі штучного осіменіння та організовують виставки тварин, зобов’язані: подавати для реєстрації дані про господарства, що займаються продажем тварин, наданням послуг зі штучного осіменіння та організацією виставок тварин; вести облік

тварин; здійснювати продаж, проводити виставки і штучне осіменіння лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

Переміщення юридичними та фізичними особами тварин, які не відповідають вимогам законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин, забороняється.

Відповідно до п.5 Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 р. № 246, дотація за молодняк виплачується фізичним особам за утримання молодняку великої рогатої худоби в їх домогосподарствах та збереження його до певного віку на дату подання відповідних документів.

Дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб, виплачується за утримання молодняку, який на момент подання фізичними особами вперше відповідних документів досяг певного віку, у розмірі: 250 гривень за голову - за молодняк віком від 3 до 6 місяців; 500 гривень за голову - за молодняк віком від 6 до 9 місяців; 750 гривень за голову - за молодняк віком від 9 до 12 місяців; 1000 гривень за голову - за молодняк віком від 12 до 15 місяців.

У подальшому бюджетна дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб, виплачується фізичним особам за збереження молодняку у розмірі 250 гривень за кожні наступні три місяці його утримання до досягнення ним п’ятнадцятимісячного віку.

У разі утримання фізичними особами в своїх господарствах молодняку, набутого шляхом його переміщення від інших власників, бюджетна дотація за молодняк виплачується у розмірі 250 гривень за кожні повні три місяці його утримання в такому господарстві до досягнення ним п’ятнадцятимісячного віку.

Датою переміщення молодняку вважається дата прибуття тварини в господарство нового власника, зазначена у паспорті великої рогатої худоби, засвідчена печаткою дільничної або районної лікарні ветеринарної медицини, або дата видачі паспорта великої рогатої худоби новому власникові.

В зв'язку з необхідністю ідентифікації тварин, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та виконавчий комітет Семенівської селищної ради просить власників тварин провести їх ідентифікацію, провести  роботу щодо ідентифікації тварин серед населення, зокрема власників тварин.

Виконавчий комітет Семенівської селищної ради

 
 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора