A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

На Полтавщині хочуть створити електронний реєстр сільськогосподарських угідь, а також перевірити землевласників і орендаторів

Дата: 20.08.2018 14:35
Кількість переглядів: 693

Про ефективність використання земельних ресурсів в області говорили сьогодні, 20 серпня, на апаратній нараді в голови Полтавської ОДА Валерія Головка.

– Раціональне використання земельних ресурсів – це не тільки спосіб збільшення валового виробництва сільськогосподарської продукції, а й важливе джерело збільшення прибутків селян і наповнення місцевих бюджетів, – переконаний Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації.

За словами Сергія Олександровича, наразі в області більшість земельних угідь – це приватна власність. Державі належить лише 30%. Сьогодні основне джерело доходу селян – це орендна плата за паї.

За оперативною інформацією, 2018 року кількість укладених угод на оренду земельних часток становить 288 тисяч.

– Сільськогосподарські підприємства за минулий рік виплатили власникам землі 3 мільярди 353 мільйони орендної плати. Сума орендної плати з гектара 2018-го складає 3 210 гривень, тоді як минулого року була 2,5 тисячі гривень. Зараз розпочали виплачувати кошти за 2018 рік. Станом на 1 серпня цього року сільськогосподарські підприємства вже виплатили 1,2 мільярда гривень орендної плати, – повідомив директор департаменту агропромислового розвитку.

Обсяг орендної плати в області складає 9,4 відсотка від вартості землі. Наразі це найвищий показник в Україні. Досягнути такої ціни за оренду земельної ділянки вдалося завдяки конкуренції між орендарями.

Втім останнім часом люди починають обробляти свої землі самостійно, і прибутки від цього жодним чином не обліковують. Тож, відповідно, податки належним чином люди не сплачують.

Оперативна інформація свідчить про те, що власники 62 тисяч гектарів землі ще не визначилися, що з нею робити: тобто не віддали в оренду, не обробляють самостійно. На практиці ж це означає, що на тих землях працюють інші. Так звані одноосібники сплачують податок за один гектар 120 грн, тоді як великі підприємства віддають за таку саму ділянку 390 гривень.

Як зазначає пан Фролов, часто за документами одноосібниками значаться селяни, які не мають техніки, щоб обробляти землю, або ж люди досить поважного віку. Із цього можна зробити висновок, що учасники «тіньової» оренди, які хочуть уникнути сплати більших податків.

Обласна влада вирішила провести аудит використання сільськогосподарських угідь. Цю ініціативу підтримало Головне управління держгеокадастру в Полтавській області.

У планах чиновників – створити належний електронний реєстр землекористувачів та їхніх ділянок, оглянути території. Для цього працюватимуть робочі групи, куди ввійдуть представники сільських, селищних рад, райдержадміністрацій тощо. Таким чином проведуть підготовку до Закону України №6039 «Про запобігання рейдерству в аграрному секторі».

Важливий елемент використання будь-якого ресурсу, зокрема й земельного, – це належний контроль, говорить Вадим Чувпило, начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Відповідно до чинного законодавства, нині державний контроль за використанням та охороною земель на території області здійснює Головне управління держгеокадастру в Полтавській області.

За словами Вадима Вікторовича, сучасний стан земельних відносин – наслідок незавершеної земельної реформи, унаслідок якої багато угідь перейшло в приватну власність.

– На сьогодні ми маємо лише статистичну інформацію про стан цих земель, але про їхнє практичне використання, тим паче практичну прив’язку до графічних матеріалів, виїзди на місце, моніторинг відсутній, – розповідає пан Чувпило.

Часто власники землі навіть не знають, де саме розташована їхня ділянка, і просто отримують плату за оренду.

– Таким чином, по-перше, не сплачують податок з прибутку та інші види податків, які пов’язані з земельними відносинами, і це справді гальмує надходження коштів до місцевих бюджетів, – резюмує Вадим Вікторович.

На апаратній нараді вирішили, що протягом вересня в Решетилівському й Кобеляцькому районах працюватиме робоча група профільних фахівців, контролюючих та правоохоронних органів.

Мета перевірок – визначити, яка земля перебуває в «Тіньовій оренді», спонукати гравців на земельному ринку використовувати угіддя за цільовим призначенням та збільшити надходження до місцевого бюджету.

За матеріалом "kolo.news?"


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора