Бюджетний процес триває. Які проектні норми пропонують для ОТГ?
Прямі міжбюджетні відносини з усіма ОТГ, утвореними в 2018 році; 4,5 млрд грн субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ…
Яким буде надалі ресурсне забезпечення розвитку місцевого самоврядування, зокрема об’єднаних територіальних громад? Над цим питанням спільно працюють асоціації органів місцевого самоврядування (УАРОР, ВАССР, АМУ, Асоціація ОТГ) та проекти і програми міжнародної технічної допомоги в рамках Ради донорів при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Про це повідомили в Мінрегіоні.
За інформацією відомства, на сьогодні вже підготовлено пропозиції за ІІІ-ма напрямками:
- до проекту Держбюджету на 2019 рік
- зміни до бюджетного та податкового законодавства, що впливають на формування показників проекту Держбюджету на 2019 рік
- зміни до бюджетного, податкового та іншого законодавства, спрямовані на підтримку розвитку місцевого самоврядування і сприяють підвищенню їх спроможності з ефективного управління бюджетними ресурсами, але не впливають на формування показників Держбюджету на 2019 рік
4,5 млрд грн субвенції на формування інфраструктури ОТГ – серед пропозицій до проекту Державного бюджету на 2019 рік. Такий обсяг коштів розрахували, виходячи з кількості утворених ОТГ. Їх налічується 828 станом на кінець серпня 2018 року, з яких:
665 ОТГ – цього річ та минулі роки перейшли на прямі міжбюджетні відносини;
40 ОТГ – провели перші місцеві вибори 29.04.2018 р.;
123 ОТГ – очікують рішення ЦВК про призначення перших виборів у цьому році..
Також розрахунок обсягу субвенції здійснено з урахуванням показника 1107 грн на одного сільського жителя. Саме таким цей показник був у 2016 році, коли на прямі міжбюджетні відносини перейшли перші 159 об’єднаних територіальних громад, серед яких розподіли 1 млрд грн за затвердженою формулою.
Пропонується 4,5 млрд грн субвенції на розвиток інфраструктури розподілити між бюджетами ОТГ пропорційно до площі ОТГ та кількості сільського населення в ній з рівною вагою обох цих факторів та з урахуванням зменшення обсягу такої фінансової підтримки ОТГ, що отримували її у попередні роки.
Ще одна важлива позиція - передбачення прямих міжбюджетних відносин з усіма утвореними ОТГ, перші місцеві вибори в яких відбулися у 2018 році.
Крім того, розробники пропонують забезпечити диференційований підхід щодо освітньої субвенції з урахуванням приєднання до міст обласного значення. Суть – при формуванні показників обсягу освітньої субвенції щодо дітей, які проживають у сільській місцевості територіальних громад, що приєднуються до територіальних громад міст обласного значення, застосовувати коефіцієнт, визначний для сільських територій.
За матеріалом "Децентралізація"