Стан виконання Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємства в області

Дата: 09.10.2018 10:50

Фото без описуСьогодні, під час апаратної наради, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко розповіла про стан виконання Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємства в області.

Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки успішно реалізується. Завдяки цьому маємо позитивну динаміку щодо кількості суб’єктів господарської діяльності малого та середнього бізнесу. У 2017 році малих підприємств налічувалось 9609 одиниць. А станом на 1 липня 2018 року кількість малих підприємств становить близько 10500 одиниць, що на 10% більше ніж у попередньому році. Середніх підприємств – в поточному році налічується 581 одиниця, або на 2,5% більше ніж у 2017 році, та перевищує на 8% кількість середніх підприємств, зазначених у паспорті Комплексної програми на кінець дії програми”, – повідомила Інна Іщенко.

Найбільша кількість представників малого бізнесу (близько 50%) працює в сільському господарстві та роздрібній торгівлі, в будівництві та промисловості близько 20%, решта – у сфері надання послуг.

“У 2017 році структура малих підприємств за видами економічної діяльності була такою: у сфері роздрібної торгівлі та послуг працювало 2337 підприємств (у 2016 році -2038), сільському господарстві – 2432 (у 2016 році -2173), промисловості і будівництві 1864 (у 2016 роціц-1627), решта – у сфері транспорту, наданні медичних та освітніх послуг, операції з нерухомим майном та інші види діяльності – 2976 (у 2016 році -2590)”, – зазначила Інна Сергіївна.

Цьогоріч пріоритетним напрямком діяльності середнього бізнесу є промисловість і будівництво, менше в сільському господарстві – 30 %, а решта підприємств в інших сферах діяльності.

Також Іщенко повідомила, що відповідно до рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів за 2017 рік, який проводився Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, область знаходиться на 4 місці серед регіонів України за показником кількості середніх підприємств на 10 тис. осіб наявного населення (Полтавська 3,9), випередивши по даному показнику 17 регіонів України (Дніпропетровську (3,8), Черкаську (3,7), Кіровоградську (3,6) , Одеську (3,4), Сумську (3,3) та інші області).

З 2017 року на Полтавщині успішно реалізується фінансово-кредитна підтримка малого і середнього підприємництва за рахунок коштів обласного бюджету, метою якої є створення нових робочих місць та підвищення рівня зайнятості населення.

“З початку року фінансову підтримку отримали 12 бізнес-проектів на загальну суму 600 тис. грн. При цьому створено 52 робочих місця. У 2017 році надано фінансову підтримку на реалізацію 11 бізнес-проектів на загальну суму 468 тис. грн. В результаті чого створено 30 нових робочих місць”, – розповіла Інна Іщенко.

У результаті реалізації обласної та регіональних програм розвитку підприємництва, у 2017 році за рахунок заходів обласної та регіональних програм створено 4678 робочих місць, а у І півріччі створено 3693 робочих місць. Очікувана кількість на кінець 2018 року становитиме понад 6180 робочих місць.

“Для надання підтримки розвитку малого та середнього підприємства необхідно створити Програму на рівні міста чи ОТГ. Обласна програма, як ви помітили, діє. До місцевих бюджетів на наступний, прошу внести Програми розвитку малого та середнього підприємства з відповідним фінансуванням”, – зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

За матеріалом "ОКІА"Новини Полтавщини"