Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Надання житлових субсидій населенню у грошовій формі

Дата: 15.01.2019 09:17
Кількість переглядів: 492

Фото без описуЗ 1 січня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» запроваджено механізм надання субсидій у грошовій формі.

Правила надання та розрахунку розміру субсидії залишаються незмінними, при цьому змінюється алгоритм виплати субсидії.

Сім’ям, яким призначена субсидія до 31 грудня 2018 року, житлова субсидія до закінчення опалювального періоду буде надаватися за старим порядком - шляхом перерахування коштів на рахунки підприємств - надавачів послуг.

Монетизація субсидій відбуватиметься у три етапи. З 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за субсидією з січня поточного року. Субсидія надходитиме на їх персональний обліковий запис в АТ «Ощадбанк». Банк розраховуватиметься за одержувача субсидії з надавачами комунальних послуг та одразу надсилатиме йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги. У смс-повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг.

Звертаємо увагу, що звертатися до АТ «Ощадбанк» одержувачам субсидії для відкриття особових рахунків не потрібно. Персональний обліковий запис в АТ «Ощадбанк» буде створюватися автоматично на підставі інформації, наданої управліннями соціального захисту населення.

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, держава через                                 АТ «Ощадбанк» сплачуватиме частину нарахованої плати за комунальні послуги, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а одержувачі субсидії доплачуватимуть другу частину рахунку.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих сімей, яким субсидію було призначено до 31 грудня 2018 року.  Для цього сім’ям, які одержували  житлову субсидію протягом опалювального сезону 2018/19 року не у грошовій формі, необхідно з 1 травня 2019 року подати нові заяви про призначення житлової субсидії і декларації (з обов’язковим зазначенням номеру мобільного телефону заявника).

З 1 жовтня 2019 року буде проведена повна монетизація субсидій, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою кошти, які було заощаджено протягом опалювального сезону. 

Постановою передбачено, що після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати житлової субсидії (нарахованої у грошовій формі), відображені на облікових записах одержувачів житлової субсидії, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються одержувачам житлових субсидій АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ «Ощадбанк», про що АТ «Ощадбанк» інформує одержувачів субсидії шляхом надсилання смс-повідомлень».

За інформацією: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора