Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Як транспортуються та зберігаються вакцини?

Дата: 09.08.2021 11:24
Кількість переглядів: 414

       Фото без опису 

Вимоги до транспортування і зберігання вакцини  від COVID-19 суворо регламентовані.

 Існує три температурних режими, які впливають на  терміни зберігання та використання вакцин:

 1) -60… -80°Температурний режим від -60°C до -80°C дозволяє зберігати вакцини найдовше. За результатами тендеру обрано приватну логістичну компанію Farmasoft, яка має відповідний досвід логістики медичних препаратів у наднизьких температурах. Ця компанія має достатню кількість обладнання для дотримання вимог холодового ланцюга, а також надає спеціалізований транспорт для доставки вакцини до регіональних центрів.

2) -20°CЗберігання вакцин у температурному режимі -20°C забезпечуватимуть державні підприємства «Укрвакцина» та «Укрмедпостач». За розрахунками у холодильному обладнанні з температурним режимом -20°C можна зберігати не менше ніж 3 млн доз вакцини.

3) +2…+8°C. Державні підприємства «Укрвакцина» та «Укрмедпостач» можуть забезпечити зберігання до 30 млн доз вакцини, які потребують умов зберігання від +2°C до +8°C. З цих складів національного рівня можна забезпечити доставку вакцини до регіонів.

Транспортування вакцин

В Україні функціонує спеціальна система для постачання та зберігання вакцин. Вона має такі рівні:

Національний рівень

Вимоги до цього рівня забезпечують державні підприємства «Укрвакцина» та «Укрмедпостач», які можуть отримувати, розмитнювати та зберігати вакцини протягом 6 місяців у необхідній кількості при температурних режимах від -20°С до +8°С. Зі складу національного рівня вакцини доставлятимуть до інших складів спецтранспортом з дотриманням вимог “холодового ланцюга”.

Регіональний рівень

На регіональному рівні існує 25 пунктів для зберігання вакцин — по одному в кожній області та в м. Києві. Регіональний склад може одразу розподіляти вакцини, отримані зі складу національного рівня.Зі складів цього рівня вакцини транспортуватимуться у термоконтейнерах до пунктів щеплень.

Пункти щеплення

Щоб імунізація від COVID-19 була ефективною та безперервною та не перешкоджала рутинній вакцинації від інших небезпечних захворювань, заплановано створити близько 4 250 спеціальних пунктів щеплень для вакцинації від COVID-19. Пункти щеплення отримуватимуть вакцини відповідно до потреб зі складів регіонального рівня.

Міністерство охорони здоров’я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора