Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Порядок державної реєстрації потужностей

З 24 липня 2024 року набрав чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого діє новий Порядок державної реєстрації потужностей (далі - Порядок). Державна реєстрація потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби безоплатно.

14:01:57 30.07.2024

Небезпека стихійної торгівлі харчовими продуктами

Стихійна торгівля харчовими продуктами – це торгівля харчовими продуктами фізичними та юридичними особами без відповідного дозволу на здійснення такого виду діяльності у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі, транспортних засобів, тимчасових споруд тощо без дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

15:31:52 27.06.2024

Інфекції вірусу пташиного грипу у людей

Хоча віруси пташиного грипу зазвичай не заражають людей, були рідкісні випадки зараження людей цими вірусами. Захворювання людей, викликані інфекцією вірусу пташиного грипу, варіювалися за ступенем тяжкості від відсутності симптомів або легкого захворювання до важкого захворювання, яке призвело до смерті. Вірус пташиного грипу A(H7N9) і віруси високопатогенного пташиного грипу (HPAI), A(H5N1) і A(H5N6) є відповідальними за більшість захворювань людей, викликаних вірусами пташиного грипу, зареєстрованих у всьому світі на сьогоднішній день, включаючи найсерйозніші захворювання з високою смертністю.

11:54:43 14.06.2024

Зоонози – інфекційні хвороби, спільні для тварин і людей!

Зоонози — узагальнена назва інфекційних хвороб, які трапляються у тварин, але здатні передаватися від тварин до людини або інфекційні хвороби, спільні для тварин і людей. Організм тварин для збудників зоонозів є природним середовищем перебування, де збудники живуть, розмножуються і виділяються в зовнішнє середовище. Зараження людини може відбутися при нападі інфікованих тварин, членистоногих також контактним, харчовим, водним шляхом або аерозольно. Досить часто відмічають, що зоонозні захворювання в людей мають важчий перебіг, ніж у тварин і якщо вчасно не звернутись за лікарською допомогою закінчуються летально.                                                                                                  

11:50:06 14.06.2024

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ ПОРЯД!!!

У селі Ватажковому Терешківської громади на території приватного домоволодіння зафіксовано загибель однієї свині. Про це повідомили в управлінні ДСНС України у Полтавській області. Згідно зі звітом про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу виявлено ДНК вірусу «Африканська чума свиней». 

11:00:33 14.06.2024

Щодо простежуваності харчових продуктів

Відповідно до статті 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» обов’язком операторів ринку харчових продуктів є забезпечення простежуваності харчових продуктів а саме: харчових продуктів, тварин, призначених для виробництва харчових продуктів, або речовин, що призначені для включення або очікується, що вони будуть включені до харчових продуктів та повинна бути забезпечена операторами ринку на всіх стадіях їх виробництва та обігу.

10:35:22 07.06.2024

Вакцинація проти гемофільозу

Розведення домашньої птиці, зокрема курей – досить прибуткова справа в наш час. Та й не в комерційному плані, а для власних потреб (м’ясо і яйця), вигідна. Але, кури, як і інші домашні тварини, через різні причини схильні до хвороб, які можуть призвести навіть до необхідності вирізати все поголів’я. Небезпеку становлять різноманітні віруси та паразити. Не рідкість – опіки і переохолодження, запалення і дефіцит вітамінів. Хвороби необхідно вчасно діагностувати і лікувати, інакше досягти бажаного результату не вийде. Оскільки проблема захворювання курей є вагомою і однією з головних у розвитку птахівництва, потрібно добре орієнтуватися в цьому питанні. Кожен фермер повинен чітко уявляти, які хвороби загрожують птиці, як вони проявляються, як виконувати профілактику і, власне, лікувальні заходи. У здорової курки спостерігається активна життєдіяльність і хороший апетит. Вона стійко пересувається і стоїть. Оперення має блиск і гладку структуру. Це необхідно враховувати при огляді і постановці діагнозу. Також варто звернути увагу на такі фактори: травні процеси, стан шкіри і дихання, рух крил, шиї і ніг. Якщо у будь-якої особини виявлені ознаки хвороби, насамперед, її потрібно відокремити від решти, щоб уникнути зараження інших. Далі йде встановлення діагнозу і саме лікування.

09:49:28 03.06.2024

Нітрати в ранніх овочах – небезпека для здоров'я

З настанням весни та літнього оздоровчого періоду у продажі з'явилося багато ранніх овочів і фруктів. Виглядають вони так спокусливо, що люди тягнуться за гаманцем, щоб принести на свій стіл «вітамінів». Та не всі замислюються, що ці плоди можуть бути небезпечні. Адже в них можуть міститися нітрати.

09:46:54 03.06.2024

12 травня – Міжнародний день здоров’я рослин

Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня міжнародним днем здоров’я рослин. Щоб підвищити глобальну обізнаність про те, як захист здоров’я рослин може допомогти ліквідувати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та стимулювати економічний розвиток.

11:18:45 10.05.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора