Головне управління ДПС у Полтавській області

Як платнику податків виправити невірне заповнення реквізиту платіжної інструкції в частині податкового номера /РНОКПП, що призвело до рознесення платежу до ІКП іншого платника?

Відповідно до п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ, законами з питань митної справи.

09:34:17 22.01.2024

Електронна черга в Центрах обслуговування платників!

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що тримаючи вектор на поліпшення якості та умов надання послуг платникам, Державна податкова служба України продовжує перетворення на цифровий сервісний орган. Внаслідок оновлення і модернізації програмно-апаратного комплексу Контакт-центру ДПС запроваджено дистанційний запис для отримання послуг в Центрах обслуговування платників (далі – ЦОП) – електронну чергу.

09:33:29 22.01.2024

У 2023 році до місцевих бюджетів Полтавщини надійшло понад 18 млрд грн податкових платежів

За 2023 рік до місцевих бюджетів області спрямовано податків і зборів, які контролюються Головним управлінням ДПС у Полтавській області, в сумі              18 млрд 733,4 млн гривень.

09:33:24 22.01.2024

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума витрат на лікування та придбання лікарських засобів, що надається працедавцем фізичній особі або членам її сім’і (на рахунок закладів охорони здоров’я чи фізичної особи)?

Згідно з п.п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) до загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідіністю, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України від 06 квітня 2000 року                   № 1645-ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб» із змінами та доповненнями за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами            з фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

08:56:42 19.01.2024

За 2023 рік платники Полтавщини погасили 164 млн грн податкового боргу

За результатами вжитих заходів із погашення податкової заборгованості,                у січні – грудні 2023 року платниками, які перебувають на обліку в податкових органах Полтавщини, сплачено до державного бюджету 164,6 млн гривень.

08:55:48 19.01.2024

Чи включається до доходу фізичної особи - підприємця, який є платником єдиного податку, сума коштів, отримана від продажу нерухомого майна, яке оформлене і належить на праві власності фізичній особі?

Відповідно до частини  першої ст. 320 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІУ зі змінами і доповненнями (далі – ЦКУ) власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.             Частинами першою та другою ст. 325 ЦКУ визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

08:28:56 18.01.2024