Головне управління ДПС у Полтавській області

Закон № 3219: щодо переходу  платників податків – юридичних осіб, які у 2023 році використовували особливості оподаткування та втратили таке право, на сплату інших податків і зборів

12:39:53 22.08.2023

Податківці Полтавщини роз’яснювали платникам особливості застосування РРО/ПРРО в ТРЦ «Конкорд»           Працівниками Головного управління ДПС у Полтавській області  з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч із платниками податків.

09:12:38 17.08.2023

Робоча зустріч  податківців Полтавщини з керівником ГО «Полтавське районне об’єднання фермерів і приватних землевласників імені героя України, героя Небесної сотні, Віктора Чміленка»          Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Полтавській області під головуванням очільниці податкової служби Полтавщини Аллою Рябковою відбулась зустріч із керівником Громадської організації «Полтавське районне об’єднання фермерів і приватних землевласників імені героя України, героя Небесної сотні, Віктора Чміленка» Олегом Слизьком. Під час заходу обговорювались питання щодо реалізації  державної політики у сфері оподаткування у в’язку з новаціями податкового законодавства.           Особлива увага була приділена питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від       30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).  Алла Рябкова акцентувала увагу Олега Слизька, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені              у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.  Наголосила, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

09:11:41 17.08.2023

Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах

Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах             Державна податкова служба України повідомляє, що починаючи             з 01.08.2023 суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», лише за п’ять днів зареєстрували в контролюючих органах більше 6 тис. РРО/ПРРО.

10:33:51 16.08.2023