Щодо порядку проведення розрахунків у безготівковій формі

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що на виконання вимог частини двадцять дев’ятої статті 38 Закону № 1591 «Про платіжні послуги» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова № 894).

08:16:14 09.01.2024

Чи включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума отримана платником податку за здавання ним крові, грудного молока та інших видів донорства, яка виплачується з бюджету чи бюджетною установою?

Згідно з п.п. 165.1.33 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума отримана платником податку за здавання ним крові, грудного жіночого молока, інших видів донорства, яка виплачується з бюджету чи бюджетною установою.

08:45:52 08.01.2024

З 1 січня 2024 року вводиться в дію нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи

Звертаємо увагу платників податків – фізичних осіб, що з 01.01.2024 вводиться в дію нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), у зв’язку із набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мінюсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.

08:44:43 08.01.2024

Чи потрібно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати ПДФО, фізичній особі, яка отримує щомісячно грошове утримання від іншої фізичної особи згідно договору про довічне утримання?

Статтею 744 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV (далі - ЦКУ) встановлено, що за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Обсяги обов’язків набувача встановлюються за згодою сторін у договорі.           У договорі довічного утримання (догляду) можуть бути визначені всі види матеріального забезпечення, а також усі види догляду (опікування), якими набувач має забезпечувати відчужувача (п. 1 ст. 749 ЦКУ).

09:24:49 05.01.2024

Понад 270 млн грн акцизного податку спрямували платники Полтавщини до бюджетів усіх рівнів

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області інформують, що з початку              2023 року платники податків Полтавщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 271,9 млн грн акцизного податку. До державного бюджету надійшло 46,0 млн грн, у тому числі до загального фонду державного бюджету 8,0 млн гривень. У листопаді поточного року надходження з акцизного податку до державного бюджету складають 3,5 млн гривень.

08:18:28 04.01.2024

Головне управління ДПС у Полтавській області інформує

Чи застосовується відповідальність до фізичних осіб – підприємців, які                        є платниками єдиного податку першої – третьої груп,  та які для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності, використовують поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб?

08:18:08 04.01.2024

Чи включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума допомоги по вагітності та пологах?

Відповідно до абзацу першого п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи, як сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсацій, вартість соціальних послуг та реабілітаційної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород                       і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю згідно із законом, указами Президента України та актами Кабінету Міністрів України, а також  вартість соціальної допомоги в натуральній формі малозабезпеченим сім’ям, що отримана від надавачів соціальних послуг відповідно до Закону України від 17 січня 2019 року   № 2671-VІІІ «Про соціальні послуги» із змінами та доповненнями.

08:26:00 03.01.2024