На обліку в податкових органах Полтавщини перебуває понад 104 тисячі платників

Станом на 1 грудня 2023 року в органах податкової служби Полтавщини на обліку перебуває 104 125 платників податків, із них 40 429 юридичних осіб та     63 696 фізичних осіб-підприємців. Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

08:36:10 22.12.2023

Ресторанний бізнес під пильним контролем

Працівниками управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Полтавській області постійно здійснюється моніторинг діяльності суб’єктів господарювання сфери торгівлі та громадського харчування. Зокрема систематично аналізується інформація про розрахункові операції, яка надходить по дротових або бездротових каналах зв’язку до контролюючого органу від класичних та програмних реєстраторів розрахункових операцій.

08:18:12 21.12.2023

Податківці Полтавщини зафіксували чергове порушення: ФОП здійснював торгівлю продуктами харчування, проте не зареєстрував РРО та не оформив продавця

Податківці Полтавщини здійснили перевірку суб’єкта господарювання, який перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС                        у Полтавській області та здійснює роздрібну торгівлю продуктами харчування        в магазині у м. Горішні Плавні. В результаті проведеного аналізу інформації щодо вищезазначеного підприємця, було з’ясовано, що ФОП перебуває на спрощеній системі оподаткування, здійснює торгівельну діяльність у двох магазинах, проте зареєстрував лише один РРО.

08:16:59 21.12.2023

Запитували? Відповідаємо! Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), який регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачає звільнення від обкладання податком на доходи фізичних осіб грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, крім сум грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу), передбачених законом, які виплачуються з бюджету чи бюджетною установою (п.п. 165.1.10 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

08:13:58 21.12.2023

Запитували? Відповідаємо! Чи можна оскаржити в адміністративному порядку рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку та рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку?

Постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2023 року № 574 внесені зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», якими  передбачено, що комісія центрального рівня розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку та скарги на рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

08:21:09 20.12.2023

З початку 2023 року податківцями Полтавщини донараховано податкових зобов’язань на суму понад 148 млн гривень

У Головному управління ДПС у Полтавській області інформують, що за одинадцять місяців 2023 року фахівцями управління податкового аудиту здійснено               1913 перевірок суб’єктів господарювання, з яких 1489 фактичних.

08:20:05 20.12.2023

Боротьба з «тіньовою зайнятістю»

Працівниками відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Полтавській області з метою контролю за дотриманням роботодавцями законодавства щодо укладання трудових відносин з працівниками (найманими особами) постійно здійснюються контрольно – перевірочні заходи з даного питання. Так, протягом листопада поточного року, в результаті проведених фактичних перевірок виявлено 11 випадків використання незадекларованої праці.

08:08:29 19.12.2023

З початку 2023 року суб’єкти господарювання Полтавщини зареєстрували понад 22 тисячі РРО/ПРРО

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що станом на 1 грудня 2023 року зареєстровано 13 562 програмних реєстратора розрахункових операцій (ПРРО) та  9 189 класичних реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

08:07:29 19.12.2023

За одинадцять місяців 2023 року відвідувачам ЦОПів Полтавщини надано майже 160 тисяч адміністративних послуг

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області якісні адміністративні та сервісні послуги надаються у 27 Центрах обслуговування платників, які були створені в кожній ДПІ. Відвідувачі Центрів обслуговування платників можуть подати податкову звітність, одержати консультаційні та інформаційні послуги          з питань застосування податкового законодавства, практичну допомогу від фахівців щодо використання електронних сервісів від ДПС. Крім того, в Центрах обслуговування платників ДПІ у м. Полтаві та Кременчуцької ДПІ ще й отримати кваліфіковані електронні підписи.

08:06:27 19.12.2023